11 / 08 / 2022

Ankara Kızılay'a cami inşa edilmesi için protokol imzalandı!

Ankara Kızılay'a cami inşa edilmesi için protokol imzalandı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ile Türkiye Diyanet Vakfı arasında, Kızılay'da cami inşa edilmesi için protokol imzalandı.Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ile Türkiye Diyanet Vakfı arasında, Kızılay'da cami inşa edilmesi için protokol imzalandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, projesi Türkiye Diyanet Vakfı tarafından hazırlanan ve yaklaşık 4 bin metrekarelik alana yapılacak 1500 kişi kapasiteli cami, Kumrular Caddesi ile Necatibey Caddesi kesişiminde hayata geçirilecek.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, ABB ile Türkiye Diyanet Vakfı arasında imzalanan protokole göre caminin yer aldığı  alanda, çok amaçlı salon, abdesthane, kafeterya ve satış alanları da bulunacak. Alanın zemin altı üç katı ise dolmuş depolama alanı ve otoparkı olarak  Ankara  Büyükşehir Belediyesine tahsis edilecek.Bölgeyi otopark ve depolama alanı şeklinde kullanacak dolmuş esnafı, Güvenpark'tan yolcu alabilecek. Bu sayede Güvenpark'taki yeşil alan bölgesi de yaklaşık olarak 2 bin metrekare artacak, parka 241 yeni ağaç dikilecek. Caminin 18 ay içerisinde tamamlanıp 2021 yılının sonuna kadar ibadete açılması hedefleniyor.