01 / 10 / 2023

Türkiye Emekliler Derneği'nden Kızılay'a misafirhane!

Türkiye Emekliler Derneği'nden Kızılay'a misafirhane!

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), kendi imkanlarıyla inşa ettiği 110 yatak kapasiteli misafirhaneyi, emeklilerin hizmetine sundu. Ankara Kızılay’daki misafirhanenin özellikle kent dışından gelen dernek üyelerine hizmet vermesi amaçlanıyor.
Türkiye Emekliler Derneği'nin (TÜED) kendi imkanlarıyla inşa ettiği 110 yatak kapasiteli misafirhane, emeklilerin hizmetine sunuldu. Misafirhaneyle ilgili bilgi veren TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün, üyelerinden gelen yoğun talep üzerine misafirhane projesine başladıklarını belirterek, inşaat çalışmalarının tamamlanmasıyla Kızılay›daki misafirhaneyi hizmete açtıklarını bildirdi.

BİR MİLYON ÜYESİ VAR

Ergün, TÜED'in yaklaşık 1 milyon üyesiyle Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütlerinden biri olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti: Türkiye genelindeki 107 şubemizle emeklilerimizin sadece aylık artışını ve sosyal haklarını değil konforunu da düşünüyoruz. Yönetim olarak, 46 yıllık derneğimizin kuruluş hedefleri arasında olmasına rağmen yılardır yapılmayanları son 5-6 yıla sığdırmanın mutluluk ve gururunu yaşıyoruz. Üyelerimiz bize sahip çıktığı sürece biz de var gücümüzle onlara layık olmaya çalışacağız.

OTEL KONFORUNDA

Otel konforundaki misafirhanenin 110 yatak kapasiteli olduğunu ve emeklilerin bu tesisten uygun fiyata faydalanabileceğini vurgulayan Ergün, “Emeklilerimizin bize emanet ettiği aidatları, kuruşu kuruşuna hizmete dönüştürmenin gayreti içindeyiz. Bu misafirhaneyi de üyelerimizden topladığımız 2 liralık aidatlarla hayat geçirdik. Üyelerimiz bize güvendikçe ve güç verdikçe bu yatırımlarımızın da devamı gelecek” dedi.


Yeni ŞafakGeri Dön