30 / 05 / 2023

Türkiye Emekliler Derneği'den 'Emekliye konut alım ve kira desteği sağlansın' önerisi!

Türkiye Emekliler Derneği'den 'Emekliye konut alım ve kira desteği sağlansın' önerisi!

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) tarafından gerçekleştirilen toplantıda "Emekliye konut alım ve kira desteği sağlanmalı" önerisi sunuldu.Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Başkanlar Kurulu, Genel Başkan Kazım Ergün başkanlığında, Ankara'da bir araya geldi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, gerçekleştirilen toplantıda "Emekliye konut alım ve kira desteği sağlanmalı" önerisi sunuldu.

Türkiye Emekliler Derneği den Emekliye konut alım ve kira desteği sağlansın önerisi!

Bildiride şu ifadeler yer aldı:

"Evi olmayan emeklilerimizin ev sahibi olması için  TOKİ  ile uygun ödeme koşullarıyla emeklilere özel projeler yapılmalı, emeklilere ayrılan yüzde 25 kontenjan, yüzde 50'ye yükseltilmelidir. Aylık geliri, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan asgari geçim standardının veya yasal asgari ücretin altında kalan emeklilerimize kira desteği sağlanmalıdır. Aylık geliri, TÜİK tarafından yayımlanan asgari geçim standardının veya yasal asgari ücretin altında kalan emeklilerimiz, pandemi koşullarında yetersiz beslenme ve ısınma sorunlarıyla karşı karşıya kalmıştır. Bu durumdaki emeklilerimize yakacak ve gıda yardımları sağlanmalıdır."

 

Bağ-Kur'luya emeklilik müjdesi! Tarih belli oldu!
Geri Dön