Ankara Pursaklar'da 3.9 milyon TL'ye satılık arsa!

Ankara Pursaklar'da 3.9 milyon TL'ye satılık arsa! Ankara Pursaklar'da 3.9 milyon TL'ye satılık arsa!

Ankara 13. İcra Dairesi, Ankara İli, Pursaklar İlçesi'nde yer alan arsayı satışa çıkardı. Söz konusu taşınmazın satış bedeli 3 milyon 924 bin TL olarak belirlendi.


T.C.  Ankara  13. İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI1 NO'LU TAŞINMAZIN


Özellikleri : Ankara İl, Pursaklar İlçe, 136 Parsel No, Mantı Çayırı Mevkii, Ülümbüş Mahallesinde kain tarla vasfındadır. Satışa konu Taşınmazın her türlü alt yapısı mevcut tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. 22.250 m2 dir. Taşınmaz kiracısı As Halı Firması tarafından halı depolama alanı olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz üzerinde bitişik 2 adet fabrika binası, imalathane, içinde güç merkezi ve fırın bölümleri bulunan atölye, idare binası, kamelya, kışlık kamelya, kümes, samanlık ahır ve bekçi kulübesi bulunmaktadır. Fabrika Binaları; bitişik nizam tek katlı 2 yapdan oluşmaktadır. Prefabrik betonarme taşıyıcı sistemlidir. Çatısı alüminyum trapez sacdır. Dış cephesi sıva üzeri akrilik boyalı, giriş kapısı ve pencereleri demir doğramadır. Zemini karo mozaik kaplıdır. İçerisinde 2 adet 2 katlı idare bölümleri bulunmaktadır. Biri ofis olarak, diğeri wc, yemekhane ve dinlenme odası olarak kullanılmaktadır. Ana yapı halı deposu olarak kullanılmaktadır. Giriş kapısı yanında alçıpan bölme ile bölünmüş kapısı ve ön kısmı alüminyum doğrama cemekandan büro bölümü bulunmaktadır. Her biri 1600 m2 olmak üzere toplam 3200 m2 dir. Büro kısmının alanı 40 m2'dir. Fabrika sahasında tel ihata bulunmaktadır. İmalathane; Fabrika binasının kuzeydoğusunda bulunmaktadır. Depo olarak kullanılmakta.Alanı 800 m2 dir. Atölye; Fabrika binasının batısındadır. İçinde güç merkezi, ve 3 adet fırın bölmesi bulunmakta, yığma olarak yapılı olup zemini grobeton, çatısı çelik konstrüksiyon üzeri oluklu levha ile kaplıdır. Raylı kapıları bulunmaktadır. Toplam alanı 360 m2 depo olarak kullanılmaktadır. İdare binası; Zemin ve çatı aralı olarak, yığma tarzında inşa edilmiştir. Zemin katı salon, 2 oda , mutfak, koridor ve banyo-wc den oluşmaktadır. Salon 1 odası, mutfak ve koridorun zeminleri seramik kaplı, duvarları kağıt kaplı, tavanları plastik boyalıdır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Çatı kata ahşap merpenle çıkılmaktadır. Çatı arasında bir oda ve bir salon vardır. Zeminleri halı , duvarları kağıt kaplı, tavanı eğik plaktır. Veranda alanı 46 m2'dir. Zemin kat net alanı 113 m2, çatı arası katı net alanı 61 m2 olmak üzere idare binasının varandası dahil net kullanım alanı toplam 220m2 dir. Kamelya; Ahşap konstrüksiyon üzeri shingle kaplıdır. Alanı 9m2 dir. Kümes; Bir katlı yığma bir yapı, çatısı ahşap üzeri oluklu levha ile kaplı, alanı 33 m2 dir. Ahır ve Samanlık; Yığma tarzında bir katlı ve 3 bölmeden oluşmaktadır. Çatısı ahşap üzeri oluklu levha ile kaplıdır. Alanı 63m2'dir. Kış kamelyası; zemini seramik kaplı, şöminesi ve mermer mutfak tezgahı bulunmaktadır. Wc bölmesi bulunup içinde pisuar ve lavabo bulunmakta alanı 22m2 dir. Bekçi kulübesi; Tek hacimli, çatısı kiremitten müteşekkil yığma bir yapıdır. Alanı 4 m2 dir.


Adresi : Saray-Gümüşoluk (Ülümbüş) Mahallesi Serpmeevler Mevkii No:185/A-B-C Pursaklar Ankara


Yüzölçümü : 22.250 m2

Kıymeti : 3.924.785,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 30/05/2016 günü 11:10 - 11:15 arası

2. Satış Günü : 27/06/2016 günü 11:10 - 11:15 arası

Satış Yeri : Ankara Adliyesi 2 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA


Satış şartları :


1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133'üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.


5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.


6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2011/13428 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/03/2016