Ankara-Sivas YHT hattının çalışmalarında son durum!

Ankara-Sivas YHT hattının çalışmalarında son durum!Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara-Sivas YHT hattı Balışeyh hızlı tren demiryolu inşaatında devam eden çalışmalarda incelemeler yaptı.


Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara-Sivas YHT hattı Balışeyh hızlı tren demiryolu inşaatında devam eden çalışmalarda incelemeler yaptı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'yla birlikte Ankara'dan kara yoluyla Balışeyh'teki çalışmaları hızla süren yüksek hızlı tren şantiyesine gitti.

Ankara-Sivas YHT hattının çalışmalarında son durum!

Fuat Oktay ile Adil Karaismailoğlu, Vali Yunus Sezer, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve diğer yetkililer tarafından karşılandı. Karşılamada, 2 öğrenci Fuat Oktay'a çiçek verdi. 

Oktay, çok uzun süreden beri yatırımları süren yüksek hızlı trenin test sürüşlerinin 25 Ocak tarihinden beri devam ettiğini söyleyerek, "Bugün de o test sürüşünü Bakanımızla beraber yapmış olduk. Son derece konforlu, son derece rahat son derece hızlı, buradan Ankara'ya çok rahat şekilde istediğiniz zaman her türlü ihtiyacınızı karşılamak için rahat bir şeklide gidip gelebileceğimiz bir konforu yakaladığımız test sürüşünü beraber yaptık. Sertifikasyon çalışmaları tamamlandığı zaman seferlerine başlıyor olacak. İlk etapta Balışeyh'ten sonraki kısım tam kapasite, önümüzdeki bir yıl içerisinde Ankara, Yozgat ve Sivas hattı tam kapasite çalışmaya başlıyor olacak." şeklinde konuştu.

Ankara-Sivas YHT hattının çalışmalarında son durum!

İnşaat alanında ve şantiyede incelemeler yapan ve yetkililerden bilgi alan Oktay, bunların ardından hızlı trenle Yozgat Sorgun'a gitti. Oktay, ardından Sorgun Millet Bahçesi'nin hayata geçirileceği yerde incelemeler yaptı.

Bugünün Dünya Çevre Günü olmasına da değinen Oktay, "Cumhurbaşkanımız İstanbul'da Millet Bahçelerimizin açılışı ile milletimizin karşısında olacak. Biz de Yozgat ve Sorgun'daki millet bahçelerinin durumunu inceleyeceğiz. Durmak yok, yola devam. Tüm salgına rağmen her türlü engellere rağmen, her türlü algı operasyonlarına rağmen Türkiye yoluna devam edecektir, kalkınmasına ilerlemesine devam edecektir. Hem bölgesinde hem de dünyada söz sahibi olmaya devam edecektir. Bütün dünya da buna alışsa iyi olur. Muhalefet alışmadı, alışsa iyi olur. Biz Cumhur İttifakı ile inşallah bu yolculuğumuzu güçlendirerek sonuna kadar devam ettireceğiz." açıklamasında bulundu.

Ankara-Sivas YHT hattında son durum ne?