Ankara Yakacık Kültür Merkezi açıldı!

Ankara Yakacık Kültür Merkezi açıldı!Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Yenimahalle Belediyesi, Yakacık Mahallesi’nde yapımını tamamladığı Yakacık Kültür Merkezi'ni hizmete açtı.


Yenimahalle sınırları içinde kültür sanat etkinliklerine her vatandaşın ulaşmasını kolaylaştırmak amacıyla hayata geçirilen Serhat, Ata, Yakacık, Turgut Özal ve Kaletepe mahallelerinde yapılan kültür merkezlerinden sonra Yakacık Kültür Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi. Yenimahalle Belediyesi'nde yer alan habere göre, Yakacık Kültür Merkezi'nin açılışını Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, eşi Azize Yaşar ve mahalle sakinleriyle beraber yaptı.

Açılışta açıklama yapan Yakacık Mahallesi Muhtarı Yusuf Laçinok, “Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın göreve geldiği günden bu yana Yakacık için yaptığı çalışmalar ortadadır. Başkanımıza yaptığı hizmetlerden dolayı çok teşekkür ederim” diye konuştu.

“Başım dik geziyorum”

56 yıldır Yenimahalle’de yaşadığını belirten Yaşar, “Yakacık Yenimahalle’nin eski köyü, ben 1963 yılında Yenimahalle’ye geldim. 1965’de ticarete başladım. Bu köyde yaşayan atalarınızla, ecdadınızla ailem ticaret yaptı, komşuluk yaptı. Çok şükür ne ticari hayatımda ne komşuluk hayatımda ne de siyasi ve belediyecilik hayatımda başımı önüme eğecek hiçbir şey yapmadım. Sizin karşınıza da verdiğim sözleri yerine getirmenin huzuru içinde, başım dik çıkıyorum. İnançlı bir insan olarak Allah’tan tek duam sözümün arkasında durmamı sağlamasıdır. İnsanlar yaşamı boyunca sözlerinin arkasında dururlarsa herşey düzgün olur. Ama insanlar söylediklerini unuturlarsa düzen olmaz” dedi.

“2009 yılında verdiğim sözleri tuttum”

“Yenimahalle Belediye Başkanı olarak 2009 yılında Yakacık’a geldiğimde Yakacık ile Yenimahalle’nin başka bir mahallesinin hiçbir farkı olmayacağını söyledim” diyen Yaşar,“Her mahalle eşit düzeye gelecek dedim ve yaptım. Benim gözümde insanlar arasında ayrım yok ben siyaset yapmak için belediye başkanı olmak istemiyorum. Ben size hizmet için belediye başkanı olmak istiyorum. Ben sizi ayrıştırmak için belediye başkanı olmak istemiyorum. Sizi kucaklamak için, sizin çocuklarınıza sahip çıkmak, daha iyi bir gelecek sunmak için belediye başkanı olmak istiyorum.Ben yaptığım çalışmaların tamamında belediyenin kaynaklarını kullandım. Sizin kaynaklarınızı size kullandım, sizin kaynaklarınızı özenle kullandım. Belediyenin bütçesi dışında hiçbir kaynak kullanmadım” diye konuştu.