Ankara'da her mahalleye bir kreş geliyor!

Ankara'da her mahalleye bir kreş geliyor! Ankara'da her mahalleye bir kreş geliyor!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, "Her Mahalleye Bir Kreş' projesiyle binlerce kadın istihdam edilecek." dedi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve  Ankara  Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, başkentli kadınların istihdamına destek olmak amacıyla da yeni bir projeyi daha açıkladı.

"Her Mahalleye Bir Kreş" projesiyle binlerce kadının istihdam edileceğini dile getiren Özhaseki, başkentli kadınların ayrıca yaşlı bakım evleri ve belediye şirketlerinde de istihdam edileceğini söyledi.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla gençler, çocuklar, engelliler, yaşlılar ve kadınlara projelerinde öncelik veren Mehmet Özhaseki, projenin başkentli kadınların istihdamına destek olmak için yürütüleceğini belirtti.

Mehmet Özhaseki, kadınlara yönelik istihdam projelerinin bununla da sınırlı kalmayacağını söyleyerek, şu değerlendirmeleri yaptı: "Belediye bir kooperatif kurarak, kadınlar için satış stantları oluşturduğunda üretim yapan her kardeşimizin satacağı ürün orada ortaya çıkar. Resim yapan biri bile resimlerini satmak istediğinde işte bizim o açacağımız dükkanda, stantta, mağazada bunları satabilecek. Bunları daha önce yaptık. Bizim için zor bir şey değil. Çok değişik alanlarda onlarca değişik ürün yapan kadınlarımızın bu el emeği olan, göz nuru olan işlerini satabilecekleri, pazarlayabilecekleri ev ekonomisine de katkı sağlayabilecekleri ortamları sunmak tabii ki belediyelerimizin işi diye görüyorum."

 

Mehmet Özhaseki: Ankara için 5 bine yakın projemiz var!