Ankara'nın en pahalı şehir oteli!

Ankara'nın en pahalı şehir oteli!Özdoğan Grubu bünyesindeki Özkar İnşaat, Ankara'da dev bir şehir oteli projesinin temelini attı.


Dünyanın en farklı otel projesini hayata geçirerek bu anlamda Türkiye ve dünyada ilk sıralara yerleşen Calista Luxury Resort'un sahibi Özdoğan Grubu bünyesindeki Özkar İnşaat, şimdi de Ankara'da dev bir şehir oteli projesinin temelini attı. Türkiye'de yaptığı büyük ölçekli inşaat yatırımlarıyla adından sıkça söz ettiren; enerji, turizm, alt yapı gibi değişik sektörlerde gerçekleştirmiş olduğu başarılı çalışmalarla uluslararası bir üne de sahip olan Özdoğan Grubu, bu kez de Ankara'daki en büyük turizm yatırımına imza attı.   
Özdoğan Grubu'na bağlı Özkar İnşaat tarafından Antalya Belek'te inşa edilen ve bataryadan lavaboya kadar pek çok yerde 24 ayar altın kullanılan Calista Luxury Resort Otel'in bir benzerini Ankara'da inşa etmeyi planladıklarını belirten Özdoğan Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ali Özdoğan, Ankara'da Armada Alışveriş Merkezi'nin karşısında açılacak lüks konseptteki otelin yatırım maliyetinin şu ana kadar Ankara'ya yapılmış en büyük turizm yatırımı olacağını ifade etti. Ali Özdoğan, bu 5 yıldızlı otelin adının "Calista Luxury Hotel Ankara" olacağını, dünyadaki çeşitli otel zincirleriyle görüşme halinde olduklarını, ama mutlaka bir zincire verelim gibi bir düşüncelerinin de olmadığını, çünkü Calista'nın iyi bir marka olduğunu vurguladı.

Okhan Şentürk/Ekonomist