Antalya Büyükşehir'den 35 kilometre asfalt!

Antalya Büyükşehir'den 35 kilometre asfalt!

Antalya Büyükşehir, Kaş’ın Gürsu, Ortabağ, Doğantaş ve Finike’nin Ernez Mahallesi’nin de içinde bulunduğu toplam 35 kilometre uzunluğundaki grup yolunu asfalta hazırlıyor.  

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı yol bakım onarım ve stabilize ekipleri Kaş ilçesine bağlı Gürsu, Ortabağ, Doğantaş ve Finike ilçesine bağlı Ernez Mahallesi’nin de içinde bulunduğu toplam 35 kilometre uzunluğundaki grup yolunu asfalta hazırlıyor. Grup yolunun özellikle 17 kilometresi tamamen yenilenirken, diğer bölümlerde tamirat yapılıyor. 


Ekipler yol üzerinde bulunan köprüleri ve menfezleri de onarırken, grup yolunun yağmur ve sel sularından zarar görmemesi için dere yatağı kısımlarına büz konuluyor. Dar olan bazı virajlar genişletiliyor ve çökme yapan yerler ise dolduruluyor. Doğantaş Mahalle sakinlerinden Lütfü Akman yapılan hizmetten dolayı oldukça memnun olduklarını dile getirdi ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e teşekkür etti. 


Antalya Büyükşehir Belediyesi İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir grup yolu üzerinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi ve yol ile ilgili olarak “Kaş ilçesine bağlı Gürsu, Ortabağ, Doğantaş ve Ernez  grup yolunun asfalt hazırlığını yapmaktayız. Ekiplerimiz bölgede özveri ile çalışmaktalar. Grup yollarına özellikle çok önem veriyoruz. Gürsu, Ortabağ, Doğantaş ve Ernez grup yolunun asfalt hazırlığını tamamladıktan sonra satıh kaplama asfalt ile bölge halkının çilesine bir son vereceğiz” dedi.Antalya Büyükşehir Belediyesi