Antalya'daki konut fiyatları 1 yılda yüzde 11 arttı!

Antalya'daki konut fiyatları 1 yılda yüzde 11 arttı!Antalya Muratpaşa Müteahhitler Derneği Başkanı Adnan Saraç, Antalya'daki konut fiyatlarını değerlendirdi. Saraç Antalya'da konut fiyatlarının son bir yılda yüzde 11 oranında artış gösterdiğine dikkat çekerek, konut satışında ortalama metrekare fiyatının 1.923 liraya ulaştığını söyledi.


Antalya Muratpaşa Müteahhitler Derneği Başkanı Adnan Saraç, Antalya'daki konut fiyatlarını değerlendirdi. Saraç Antalya'da konut fiyatlarının son bir yılda yüzde 11 oranında artış gösterdiğine dikkat çekerek, konut satışında ortalama metrekare fiyatının 1.923 liraya ulaştığını söyledi. Son dönemde Türkiye'de ve Antalya'da kaliteli konut projeleri üretildiğinin altmı çizen Saraç, konut fiyatlarındaki artışın nedenlerinden birinin bu olduğunu ifade etti. İlçeler bazında en çok artış yaşanan bölgelerin başında yüzde 30 ile Döşemealtı, yüzde 18 ile Kepez, yüzde 15 ile Muratpaşa geldiğini ifade eden Saraç, "Bu bölgelere baktığımızda özellikle Döşemealtı bölgesinde son dönemde villa tipi konutların inşası arttı. Dolayısıyla da konut fiyatlarının artması normal. Yine Kepez ve Muratpaşa bölgesinde inşaat sektörü hızlı bir hareketlilik içerisinde" dedi. 


Son bir aydaki konut fiyatlarına bakıldığında ise en çok artışın yüzde 13 ile Döşemealtı, yüzde 8 ile Aksu ve yüzde 2.2 ile Korkuteli'nde yaşandığını sözlerine ekleyen Saraç, Antalya genelinde kiralık konut fiyatlarında ise metrekare fiyatın ortalama 10 lira, yıllık artış oranının ise yüzde 4 olduğunu belirtti. 


Akdeniz'de Yeni Yüzyıl