Armina Evleri'nde fiyatlar 158 bin YTL'den başlıyor

Armina Evleri'nde fiyatlar 158 bin YTL'den başlıyorMimart Yapı Armina Park Evleri isimli yeni projesinde, 120 hanelik villa ve villa tarzı daireler üreterek 2008 yılı sonunda teslim edecek.


Küçükçekmece Göl Havzası'nda bulunan ve belediye tarafından 2004 yılında şartlı imara açılan Tatarcık mevkii, yakın komşusu olan Bahçeşehir'e konut alanında rakip oldu. Yüksek katlı binalara izin verilmeyen bölgede inşaat yapan iki şirketten biri olan Mimart Yapı, 720 daireli Armina Evleri projesini 23 ayda tamamlayarak, 642 dairenin satışını gerçekleştirdi. Şirket şimdi de aynı bölgede 72 dönüm arsa üzerine inşa edeceği yeni projesi için hazırlıklara başladı. Toplam 50 milyon YTL yatırım bedeli olan Armina Park evleri isimli projede şirket, 120 hanelik villa ve villa tarzı daireler üreterek 2008 yılı sonunda teslim edecek. Belediyeden onay bekleyen projede fiyatlar henüz kesinleşmedi. Tatarcık mevkiinde halen Eston'un da yatırımları bulunuyor.

Mimart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Timur Koç, ilk projeleri olan Armina Evleri'nin kısa sürede tamamlanarak yüzde 90'ının satılmasının en önemli gerekçesinin bölgenin potansiyeli olduğunu söyledi. Sadece 4 katlı bloklarla geniş metrekarelerde ve bahçeli dairelerin yapıldığı Tatarcık mevkiinin, halen 20 projenin devam ettiği Bahçeşehir'e rakip olacağını savunan Koç, ''Şu an Bahçeşehir'in sadece isminde bahçe kaldı, bu nedenle yeşil ve havadar alanlar için şehrin kenarında yaşamayı tercih edenler açısından bir anlamı kalmadı. Tatarcık bölgesi, bu anlamda Bahçeşehir'den kaçanları da kendisine çekiyor'' dedi.

Sırada Çorlu projesi var

 

2 dönem Gebze Çayıova Belediye Başkanlığı da yapmış olan Timur Koç, dikey yapılaşmaya gidilmeyen yeni yapılanma alanının 5-6 yıl sonra İstanbul'un en çok tercih edilen yerlerinden olacağını belirtti. Tatarcık'a toplu ulaşım gelmesi için belediye ile anlaşma yapıldığını belirten Koç, ancak herhangi bir gecikme olması halinde kendilerinin Armina Evleri'nde oturanlar için Bahçeşehir'e ücretsiz link koyduklarını açıkladı.

Halen 75 dairenin satışta olduğu Armina Evleri'nde projede 2+1 dairelerin fiyatı 158 bin, 3+1 daireler ise 202 bin YTL seviyesinde. 14 ay önce satışlar başladığında 3+1 dairelerin satış fiyatı 179 bin YTL seviyesindeydi.

Küçükçekmece'nin son sınırını oluşturan Tatarcık mevkiinde inşaat yoğunluğuna izin verilmiyor. Arsanın en fazla yüzde 20'sine ve yükseklik olarak da 4 kata kadar inşaat yapılabiliyor. Arsaların bol eğimli bir özellik taşıdığı bölgede projelerin yüzde 80'i yeşil alana ayrılıyor. Mimart Yapı, yakında Çorlu'da da bin 500 konut ve ticaret merkeziyle Çorlu'nun en büyük projesini hayata geçirecek. (Referans)