Arnavutköy Devlet Hastanesi’nin ek binası açılıyor!

Arnavutköy Devlet Hastanesi’nin ek binası açılıyor!Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı yaptığı açıklamada Hadımköy bölgesine Arnavutköy Devlet Hastanesi’nin ek hizmet binasının açılacağını söyledi.


Arnavutköy Belediyesi tarafından ‘Gönülden Gönüle Memleket Buluşmaları’ programı yapıldı. Arnavutköy Belediyesi'nde yer alan habere göre, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, program kapsamında Nuri Pakdil Kültür Merkezi’nde Samsunlu ve Ordulu vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Haşim Baltacı’nın, vizyon projelerini anlattığı programa; AK Parti Arnavutköy İlçe Başkanı Mustafa Candaroğlu ve meclis üyeleri katılım gösterdi.

“Poliklinik dört branşta hizmet verecek”

Hadımköy’de, Arnavutköy Devlet Hastanesi’nin Ek Hizmet Binası’nın açılacağını belirten Başkan Haşim Baltacı: “Hadımköy bölgesinin en önemli ihtiyaçlarından bir tanesi hastane ihtiyacı. Bununla ilgili uzun zamandır çalışmalar yürütüyoruz. İlk etapta Hadımköy bölgemizde Arnavutköy Devlet hastanesinin ek hizmet binasını hizmete açıyoruz. Poliklinik dört branşta; Dâhiliye (İç Hastalıkları), Çocuk, Genel Cerrahi, Kadın ve Doğum alanlarında hizmet verecek.” dedi.

“Arnavutköy’de Bilim Merkezi hayata geçecek”

Gençler için güzel bir projemiz var diye konuşan Başkan Baltacı: “Arnavutköy’de Bilim Merkezi hayata geçecek. Burada çok büyük 2 kütüphanemiz olacak. İçerisinde ayrıca Planetaryum olarak tabir ettiğimiz, bilimsel toplantılara elverişli salon olacak. Lise ve üniversitede okuyan öğrenciler buradan yararlanabilecek.” dedi.