16 / 08 / 2022

Arnavutköy'de icradan 21.9 milyon TL'ye satılık arsa!

Arnavutköy'de icradan 21.9 milyon TL'ye satılık arsa!

Gaziosmanpaşa 6. İcra Dairesi, İstanbul ili, Arnavutköy ilçesi, Ömerli Mahallesi'nde bulunan arsayı satışa çıkardı. Söz konusu gayrimenkulün satış bedeli 21 milyon 936 bin TL olarak belirlendi. Gaziosmanpaşa 6. İcra Dairesi, İstanbul ili, Arnavutköy ilçesi, Ömerli Mahallesi'nde bulunan arsayı 21 milyon 936 bin TL'ye satıyor. Satış ihalesi ise 7 Ekim 2020 günü gerçekleşecek.

İlan metni:

T.C.GAZİOSMANPAŞA6. İCRA DAİRESİ 2019/5063 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZINÖzellikleri: Değerleme konusu taşınmaz İstanbul ili, Arnavutköy ilçesi, Ömerli mahallesi, 198 ada, 1 parsel sayılı, 21.936,98 m2 büyüklüğündeki arsa vasıflı taşınmazın bulunduğu (İdari adresi) Ömerli Mahallesi Ekin Sokağa yakın mesafede bulunan taşınmazdır. Değerleme konusu taşınmaz, geometrik olarak üçgene yakın, topografik olarak eğimli bir arazide olup üzerinde herhangi bir yapılaşma bulunmamaktadır. Taşınmaz doğusunda 199 ada 1 parsel, batısında 198 ada 2-3-4 parsel yer almaktadır. Hadımköy-İstanbul Caddesine 700 metre mesafe de olup, yakın çevresinde arsalar ve sanayi oluşmakta ve bölgesinde imar planlı yapılaşma mesken, ticari alanlar seyrek olup ve kamu hizmetlerinden yararlanılmakta, Taşınmazın hal-i hazırda boş bir arsa olduğu, üzerinde herhangi bir yapı veya muhdesat bulunmamakta olup, Taşınmazın, geometrik derinlikli olarak üçgene yakın, topografik olarak eğim satıhlı, yakın çevresinde sanayi bulunduğu, TEM Otoyolu 1400 m, mesafede olup, civarında konut ve ticari yapılar seyrek olup kamu hizmetlerinden istifade edecek konumdadır.
İmar Durumu : Arnavutköy Belediye Başkanlığı Yapı Kontrol Müdürlüğünün 04.07.2019 tarihli E.12739 sayılı yazısında 1 parselin, 17.02.2014 Tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Hadımköy Yeşilbayır Bölgesi Uygulama İmar Planında; Emsal:0.25, Ayrık nizam Ticaret alanında, kısmen yolda, kısmen de park alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 21.936.980,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler:Askeri Güvenlik Bölgesi ve imar düzenlemesine gidilmiştir şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 07/10/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 04/11/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Yeni Mah. 542. sok. No:1 Gaziosmanpaşa Adliyesi Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Küçükköy Gaziosmanpaşa/İSTANBUL

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5063 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/07/2020