01 / 12 / 2022

Asgari ücrete çift zam dopingi!

Asgari ücrete çift zam dopingi!

Asgari ücrete çift zam seçeneği masada. Bu yıl yapılan zamlar gibi asgari ücret yine çift zamla mı olacak? Gözler şimdi 2023 zamlarına çevrildi. Enflasyona göre yeni oranlar ortaya çıkmaya başladı. Kulis bilgilerine göre; asgari ücretin ikiye bölünmesi mümkün olabilir. Enflasyonun üzerinde zam ihtimaliyle 40+40 formülü devreye girebilir. 
 
İş hayatında yer alan milyonlarca çalışanın maaşlarını etkileyecek asgari ücret zammında yeni formüller devreye sokuluyor. Bu yıl asgari ücrete iki kez zam gelmiş idi. Enflasyonun yükselmesi nedeniyle asgari ücret zammı etkisini kaybediyor ve yeni bir zamma ihtiyaç duyuluyor. Bu nedenle asgari ücrete 2 zam seçeneği gittikçe güçleniyor. 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön