24 / 05 / 2022

Asgari ücrete yeni zam gelecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘müjde’ gibi açıklama! 

Asgari ücrete yeni zam gelecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘müjde’ gibi açıklama! 

‘’Asgari ücrete yeni zam gelecek mi?’’ tartışmaları, AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın yaptığı açıklamaların ardından alevlenmişti. Sonrasında ise Bakan Bilgin, bu konuya noktayı koymuştu. Ancak Erdoğan’dan ‘müjde’ nitelinde bir asgari ücret açıklaması geldi.Bir gazetecinin, ‘’Asgari ücrete yıl içerisinde ikinci zam gelir mi?’’ sorusunu yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yılın henüz 3’üncü ayında olduğumuzu anımsatarak, yıl ortasında Bakan Bilgin’in konuyla ilgili durumu önüne getirebileceğini söyledi. İhtiyaç olması hâlinde işçiden ve vatandaştan böyle bir şeyin esirgenmeyeceğini söyleyen Erdoğan, asgari ücrete zam beklentilerini arttırdı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Bir gazeteci, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yılbaşında memur maaş zammı ve asgari ücretin belirlenmesinin ardından gerekmesi durumunda yıl ortasına doğru enflasyon ve günün şartlarının değerlendirilmesiyle yeni bir güncelleme yapılabileceği yönünde açıklamasını anımsatarak, yıl ortasında asgari ücretle ilgili bir gelişme yapılıp yapılmayacağını sordu. 

Asgari ücrete yeni zam gelecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘müjde’ gibi açıklama! 

Gazeteci, ayrıca geçtiğimiz günlerde masada işçi adına pazarlıkları yürüten Türk-İş Başkanı Ergün Atalay’ın da davet gelmesi durumunda zevkle o masaya oturacaklarını hatırlatarak, ‘’Asgari ücrete zam olur mu? Emeklilerin bayram ikramiyelerine zam gelir mi?’’ sorusunu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yöneltti.Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.