24 / 05 / 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjde! İşçi başına 1500 TL destek verilecek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjde! İşçi başına 1500 TL destek verilecek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kırmızı renkle gösterilen illerde kafeler, lokantalar ve restoranların ramazan ayı boyunca paket servisiyle sınırlandırılacağını duyurdu. Erdoğan, işletmelere her işçi başı 1500 TL'lik destek yapılacağı müjdesini verdi.Covid-19 salgınına ilişkin dün yapılan kabine toplantısı gerçekleşti. Toplantı sonrasında alınan kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı.

Sabah Gazatesi'nde yer alan habere göre;  Türkiye koronavirüs risk haritasını paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kırmızı renkle gösterilen illerde hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının süreceğini, kafeler, lokantalar ve restoranların ramazan ayı boyunca paket servisiyle sınırlandırılacağını da duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dan müjde! İşçi başına 1500 TL destek verilecek!

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN İŞLETMELERE MÜJDE

Cumhurbaşkanı Erdoğan işletmelere 1500 TL'lik destek yapılacağını açıkladı. Lokantalara, restoranlara ve kafelere 1500 TL destek ödemesi ne zaman yapılacak? İşte detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan dan müjde! İşçi başına 1500 TL destek verilecek!

1500 TL DESTEK ÖDEMESİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dünkü açıklamasında şunları söyledi: "Sadece ramazan boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafe gibi işletmelerin hizmetleri paket servisle sınırlandırılacaktır. Nisan ve mayıs aylarında normalleşme ve ücretsiz izin uygulaması kapsamında sigorta primi desteğinden yararlanamayan lokanta ve kafe çalışanlarımızın da prim yüklerini üstlenecek ve ayrıca bunlara kişi başı 1500 lira nakdi ödeme yapacağız."

Cumhurbaşkanı Erdoğan dan müjde! İşçi başına 1500 TL destek verilecek!

İŞ VERENLER DE ÖNEMLİ BİR DESTEKTEN YARARLANACAK

Söz konusu destek kısa çalışma ödeneğinden döndükten sonra normalleşme desteği alamayan kafe ve restoranlara yapılacak. Kısa Çalışma Ödeneği bittikten sonra çalışanlar normal mesailerine dönerken iş verenler de önemli bir destekten yararlanacak.

Normalleşme Desteği kapsamında; koronavirüs kaynaklı zorlayıcı sebep gerekçesiyle uygulanan kısa çalışma ödeneğinden veya nakdi ücret desteğinden yararlanan sigortalıların aynı işyerinde haftalık normal çalışma sürelerine dönmeleri durumunda işverenlere prim desteği sağlanıyor.

Teşvik ile, 30/06/2021 tarihini geçmemek üzere kısa çalışmanın/nakdi ücret desteğinin sona erdiği tarihi takip eden aydan itibaren altı ay süreyle işverenlere bu sigortalıların prime esas kazanç alt sınırı üzerinden hesaplanacak sosyal güvenlik primlerinin tamamı tutarında destek sağlanıyor. İşverene her bir ay için sağlanacak destek süresi; sigortalının kısa çalışma ödeneğinden/nakdi ücret desteğinden yararlandığı aylık ortalama gün sayısı ile sınırlı olacak. Bu noktada yapılan destek miktarı 1.341 lira 56 kuruşu buluyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dan müjde! İşçi başına 1500 TL destek verilecek!

RAMAZAN AYINDA PAKET SERVİSE DÖNECEK OLAN KAFE VE RESTORANLARA PRİM DESTEĞİ

Normalleşme desteği alamayacak olan ve yeni kısıtlamalarla Ramazan ayında paket servise dönecek olan kafe ve restoranlara Nisan ve Mayıs ayı boyunca bu prim desteği verilecek. Böylece işçi başına 1.341 lira tutan primler devlet tarafından ödenecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dan müjde! İşçi başına 1500 TL destek verilecek!

BAŞVURULAR E-DEVLET'TEN YAPILACAK

Her işçi için işletmelere de 1.500 lira nakdi destek yapılacak. Söz konusu destekle ilgili başvurular e-devlet üzerinden yapılacak.

İhtiyaç sahibi herkese 1460 TL destek! Başvurular devam ediyor!

İşletmelere müjde! Ciro kaybı desteği Resmi Gazete'de yayımlandı!Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.