12 / 08 / 2022

Asgari ücrete ek zam sonrası gelecek yeni zammı Fatih Portakal açıkladı! Rakamı duyanların ağzı açık kalacak

Asgari ücrete ek zam sonrası gelecek yeni zammı Fatih Portakal açıkladı! Rakamı duyanların ağzı açık kalacak

Asgari ücrete 1 Temmuz'da gelen yüzde 30 zam miktarı çalışanın cebine girmeden ürünlere gelen zamla anında erimeye başladı. Zam furyasına ilk yumurtayla başlandı. İkinci rekor zammın neye geleceğini Faith Portakal açıkladı. Duyanların ağzı açık kalacak!Merhum Kazancı Bedi ve arkadaşları tarafından seslendirilen 'Bayram Gelmiş Neyime' türküsünün sözlerini yeniden hatırlatan zam furyası Kurban Bayramı gelmeden başladı. Asgari ücrete 1 Temmuz'da yapılan yüzde 30'luk zam oranından sonra maaşlar 5 bin 500 liraya yükseldi ancak zamlı maaş çalışanın sağ cebine girmeden sol cebinden şimdiden çıkmaya başladı.

Haziran ayında TÜİK'in açıkladığı enflasyon da hükümetin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, taarfından da açıkladığı üzere 'Beklentilerin çok üzerinde' geldi. Bakan Bilgin, "Sorun yok mu, var. Sorun enflasyonun kendisi. Enflasyon, tahminlerimizi zorlayarak yüksek çıktı. Bu kadar artış beklemiyorduk. Bunda enerji sektörünün etkisi fazla" diyerek vatandaşın aslında enflasyonun yakıcı etkisine ne kadar maruz kaldığını bizzat birinci ağızdan itiraf etti.

Doların da yeniden 17 lira sınırını aşmasıyla piyasadaki ürünlere şimdiden peş peşe zam haberleri gelmeye başladı. Yumurta fiyatlarına rekor seviyede zam gelmesinin ardından ikinci zam dalgasının ilaçlara geleceği öğrenildi.

Bir dönem Fox Ana Haber bültenini suna spiker Fatih Portakal, önümüzdeki günlerde ilaç fiyatlarına yüzde 40 zam geleceğini açıkladı.

Fatih Portakal ilaç fiyatlarına bu hafta için yüksek oranda zam geleceği haberini Twitter hesabından duyurdu.

Portakal'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Yeni bir zam haberi vereyim mi size? İlaçlara yüzde 40 bu hafta içi ZAM geliyormuş. Depolar eczanelere ilaç vermiyormuş.” ifadelerini kullandı.

İşte piyasayı sallayan bomba haberin ayrıntıları...Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.