Aska 6'ncı oteli Best Western The President'i satın aldı!

Aska 6'ncı oteli Best Western The President'i satın aldı! Aska 6'ncı oteli Best Western The President'i satın aldı!

Antalya merkezli Aska Oteller Grubu, Berlin'in köklü oteli Best Western The President'i satın alarak yurt dışına açıldı. Aska Best Western The President Oteli'ni 22 milyon Euro'ya satın aldı.


Alanya'da doğan ve genel merkezini Antalya'ya taşıyan Aska Oteller Grubu, Almanya'nın başkenti Berlin'in en iyi semtlerinden Kudam'da bulunan, dünyaca ünlü alışveriş merkezi KaDeVE'ye yakın Best Western The President Oteli'ni 22 milyon Euro'ya satın aldı. ITB Berlin Turizm Fuan'nda bulunan Aska Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Aslan, Berlin'de bir araya geldiği Best Western The President Oteli'nin sahibi Avis Salmanoviç ile el sıkışarak protokol imzaladı. 


YURT DIŞINDAKİ İLK OTEL 


182 odalı, 4 bin metrekarelik alana kurulu otel, Aska Oteller Grubu'nun yurt dışındaki ilk oteli olurken, grubun 6'ncı oteli olarak aileye katıldı. 

Dış cephesinde Atatürk ve dünya liderlerinin portreleri bulunan otel, 1 Nisan 2015'ten itibaren Aska The President Otel olarak hizmet vermeye başlayacak. 


'TÜRK TURİZMİNE HAYIRLI OLSUN' 


Otelin sahibi Kanadalı işadamı Avis Salmanoviç'in 11 yıl Türkiye'de yaşadığını ve İstanbul'da otel işlettiğini belirten Ramazan Aslan, yaklaşık 3 aydır sürdürülen görüşmeler sonucunda ön protokol imzalandığını ve devir teslim işlemlerinin başladığını söyledi. Geçen aylarda Alanya'daki Aska Buket Otel'i sattıklarını belirten Aslan, yeni aldıkları bu otel ile hem yurt dışına açıldıklarını, hem de otel sayısının yeniden 6'ya yükseldiğini kaydetti. 


The President Oteli'nin, Berlin'in en eski ve köklü otellerinden biri olduğunu belirten Ramazan Aslan, şunları söyledi: "Dış cephesinde başta Atatürk olmak üzere dünya liderlerinin resimleri var. Atatürk'ün resimlerinin hem dış cephede hem de resepsiyonda olması beni çok etkiledi. Otele 1 Nisan'dan itibaren Aska'nın tabelasını asacağız. 

Ardından da tesis, kısa bir tadilat süreci geçirecek. 

Berlin'deki bu otelimizin grubumuza ve Türk turizmine hayırlı olmasını diliyorum." 


Hürses Antalya