Asma Bahçeler'de kullanılan yapım tekniği dikkat çekiyor!

Asma Bahçeler'de kullanılan yapım tekniği dikkat çekiyor!

Tanyer İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer, gerçekleştirdikleri inşaatlarda her zaman teknolojiyi ön planda tuttuklarını ve güçlü bir makine parkına sahip olduklarını söyledi. Asma Bahçeler'de kullanılan yapım tekniği dikkat çekiyor...


Narlıdere’de yapımı devam eden Asma Bahçeler projesini zor ve eğimli bir arazi üzerine inşa ettiklerini söyleyen Tanyer, “İksaları dikey ve yatay olarak zemin çivileri ve fore kazıklarla araziye sabitliyoruz. Böylece zemin daha sağlam oluyor. Ayrıca; bina yükünden daha fazla bir ağırlıkta toprak yükünü hafriyatla kaldırdığımız için zemine gelen yükte bir artış olmadığından herhangi bir risk söz konusu değil” dedi.

Kendi makine parklarını oluşturmanın maliyet ve hız anlamında büyük avantaj sağladığını belirten Münir Tanyer, şirketlerinin bünyesinde bulunan ve 35 metre kazı derinliğine ulaşan 21.5 metrelik kule yüksekliğine sahip kazık makinası kullandıklarını ayrıca kazı derinliği 12 metre olan ankraj çivisi ve kazı derinliği 16 metreye ulaşan mini kazık uygulamaları için  Casagrande C6 makinalarıyla çalıştıklarını vurguladı. 

Bugüne dek projelerinde insanların yaşam konforu ve yapı teknolojisini ön planda tuttuklarını kaydeden Tanyer sözlerine şöyle devam etti: “Biz öncelikle gelişen teknolojiyi estetik bir anlayış ve ahenkle bir araya getiriyoruz. Konut almak isteyenler için özel projeler hazırlıyoruz.  Çağdaş, yaşanabilir, doğayla birlikte ve doğayı bozmadan proje geliştiriyoruz. Teknik detaylara çok önem veriyoruz. Bugüne kadar hep eğimli arazilerde projeler uyguladık.  İnsan odaklı olmadan konut üretmek kolay; projemizde özellikle kadınların yaşam konforunu yükselten uygulamalar sunduk. Projelerimizi onların beklenti ve istekleri doğrultusunda yönlendirdik. Bunun da karşılığını alıyoruz” dedi.

2015 yılında sahiplerine teslim edilecek Asma Bahçeler'in yüzde 55'ini tamamladıklarını ve inşaat programının önünde gittiklerini söyleyen Tanyer İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı 

Münir Tanyer, örnek dairemizi ziyaret edenlerin memnumiyeti satışlarında ciddi oranda artmasından anlaşıldığını belirtti.


Yamaç üzerinde bahçeli evler...

Asma Bahçeler'in eşsiz dağ ve deniz manzarasıyla sadece İzmir’lilerin değil tüm Türkiye’nin dikkatini çektiğini vurgulayan Münir Tanyer; büyük bir titizlikle çalışmalarını ilerlettiklerini, Asma Bahçeler'i sağlam altyapı üzerinde inşaa ettiklerini söyledi. Deprem bölgesi olan İzmir'deki konutların, doğru proje ve kaliteli malzemeyle inşaa edilmesinin yaşamsal öneme sahip olduğunu belirten Tanyer, İzmir’e imzasını atan projelerinin,  İzmir  dışından da ilgi gördüğünü vurguladı.

Tanyer şöyle devam etti: “Bir yamaç üzerine inşa edilen ve bahçeli evlerden oluşan proje bir evin terasının diğerinin bahçesi olması mantığıyla aşağı doğru iniyor. Dağ ve deniz manzarasına sahip proje 18 bin metrekare alan üzerinde 32 villa ve 66 apartman dairesi olmak üzere toplam 1+1, 2+1, 3+1 tiplerinde 98 konuttan oluşuyor. Tüm evlerin önü açık olacak; ev sahipleri eşsiz dağ ve deniz manzarasıyla iç içe yaşayacak. Yeşilin her rengini her dakika evinizin içinden görebileceksiniz” dedi.