Astay Gayrimenkul Bodrum'a 5 yıldızlı otel yapacak!

Astay Gayrimenkul Bodrum'a 5 yıldızlı otel yapacak!Astay Gayrimenkul Genel Müdür'ü Atilla Öztürk, arazi geliştirme çalışmalarının da sürdüğünü kaydetti


Otel ve konut projeleri ile öne çıkan Astay İnşaat, 2012 yılında otel yatırımlarına devam edecek. Bunun için çeşitli bölgelerde arazi arayışları devam eden şirket, 2012 yılında Bodrum'da 5 yıldızlı bir otel projesini hayata geçirmek için kolları sıvayacak. Astay Gayrimenkul Genel Müdürü Atilla Öztürk, önümüzdeki dönem için İstanbul ve farklı illerde arazi geliştirme sürecinin de devam edeceğini kaydetti. Öztürk, OnaltıDokuz Projesi'nde satışa sunulan dairelerin yüzde 85'inin satıldığını, ağustos ayında teslim edilen Academia Apartments projesinde ise konut satışlarının tamamlandığını söyledi.

2012'den umutlu

Sektörde daralma yaşanabileceğine de dikkat çeken Öztürk, 'Buna rağmen önümüzdeki dönemde Türk gayrimenkul sektörünü canlandıracak bir dinamik bulunuyor o da mütekabiliyet yasası. Yabancıya konut satışının önünü açacak düzenleme gerçekleşirse yabancı yatırımcılardan önemli seviyede kaynak akışı olacağını düşünüyoruz' dedi.

Bugün