Ataköy-İkitelli Metro Hattı'nın ÇED raporu hazırlanıyor!

Ataköy-İkitelli Metro Hattı'nın ÇED raporu hazırlanıyor! Ataköy-İkitelli Metro Hattı'nın ÇED raporu hazırlanıyor!

Ataköy-İkitelli Metro Hattı'nın ÇED raporu hazırlanıyor. Büyükşehir’in proje raporuna göre yeni metro hattı 850 milyon liraya mal olacak.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!


İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan “Ataköy-İkitelli Raylı Toplu Taşıma Sistemi Projesi’ni uygun görerek Çevre Etki Değerlendirmesi (ÇED) sürecini başlattı. Büyükşehir’in proje raporuna göre yeni metro hattı 850 milyon liraya mal olacak.


Ataköy 5. Kısım’daki Ömer Duruk Camii önünden başlayacak yeni metro güzergâhı, Basın Ekspres Yolu’nu takip ederek Başakşehir İkitelli Organize Sanayi Sitesi’ne uzanacak. Metro hattıyla E-5 ve TEM’deki trafiğin rahatlatılması plananıyor. Ataköy’deki eski banliyö hattı ile birleşen yeni metro hattı,  Marmaray  Hattı ile Başakşehir-Kirazlı Metro Hattı ile entegrasyonu da sağlayacak.


Yeni metro hattında İkitelli Güney, Masko, Bahariye, Mehmet Akif, Halkalı Cad. (212), Evren Güneşli, Mimar Sinan, Doğu Sanayi, Kuyumcukent, Çobançeşme, Yenibosna ve Ataköy olmak üzere toplam 12 istasyon bulunacağı da bildiriliyor


Habertürk 

pus