Atasay Almanya'da 60 mağaza açacak!

Atasay Almanya'da 60 mağaza açacak! Atasay Almanya'da 60 mağaza açacak!

Atasay, Almanya’daki ilk mağazasını Eylül ayında açmaya hazırlanıyor. Atasay, önümüzdeki 5 yıl içerisinde Almanya’da 60 mağazaya ulaşmayı hedefliyor.Mücevher sektöründe atılımlarına devam eden Atasay, Türkiye’nin lider mücevher markası olarak benimsediği yenilikçi bakış açısını yurtiçi ve yurtdışındaki mağazalarıyla taçlandırıyor. 

Star Gazetesi'nde yer alan habere göre; ürün çizgilerinde izlediği yenilikçi tasarımları “Tak Sana Yakışanı” mottosuyla mağaza konseptleri hayata geçiren Atasay, konseptinin izlerini taşıyan Almanya’daki ilk mağazasını 2019 yılının Eylül ayında açacağını duyurdu. Almanya’daki K1 Karree Mannheim Alışveriş Merkezi’nde açacağı mağazayla yurtdışında bu yatırımlarına ara vermeden sürdürecek olan Atasay, 5 yıl içerisinde Almanya’da 60 mağazaya ulaşması planlanıyor.

Atasay’ın CEO’su Atasay Kamer, Almanya’da gerçekleştirilen basın toplantısında, konuyla ilgili olarak “Almanya bizim için stratejik öneme sahip önemli bir coğrafya. Türk mücevher perakende markası olarak burada olmak bizim için çok değerli. Türkiye’deki tüm mağazalarımızın burada yaşayan sadık müşterileri var. Ve artık ürünlerimiz onlara daha yakın bir noktada olacağı için aramızdaki mesafeleri kısaltmış olacağız” açıklamasında bulundu. 

Kamer sözlerine şu şekilde devam etti: “82 yıllık mücevher tecrübelerimizi dünyanın çok hızla değişen mücevher moda trendlerini yansıttığımız koleksiyonlarımızı, Avrupalı tüketicilerle de buluşturma şansı elde edeceğiz. Hedefimiz tıpkı Türkiye’de olduğu gibi Almanya’da da tüketicilerin “lovemark”ı olmak. Amacımız bu mağaza ile başlayarak, önümüzdeki 5 sene içerisinde Almanya’da 60 mağazaya ulaşmak. Almanya dahilinde her önemli cadde ve AVM’de yer almak istiyoruz. Almanya pazarıyla başlayacak olan Avrupa’daki yolculuğumuz, Fransa, İngiltere pazarları ile devam edecek.”