Ataşehir`i bırak, Şerifali`ye bak

Ataşehir`i bırak, Şerifali`ye bak

Ataşehir'de arsa kalmayınca, yanıbaşındaki Şerifali'de fiyatlar bir yılda yüzde 50'ye yakın arttı. Şerifali'deki son projelerde fiyatlar fiyatlar ne?


 

 Gelecek sene, bu bölgede arsa kalmayacağını söyleyen emlakçılar, Şerifali'nin en hızlı değerlenen gayrimenkul bölgesi olduğunu belirtiyor ve "Şerifali 1 numara" diyor.

Ataşehir'de TEM otoyolunun karşı tarafında "Şerif Ali'nin Çiftliği" olarak anılan bölge uzun yıllar kuş uçmaz kervan geçmez bir yer olarak kaldı. Şu anda ise arsa metrekare fiyatları 1500 dolara kadar yükseldi.

DAĞ BAŞINA MI GİDİYORUZ?

İstanbul Emlakçılar Odası Başkan Yardımcısı Nizamettin Aşa, sadece bir köprü bağlantısıyla Ataşehir'e bağlanan Şerifali'ye 10 sene önce götürdükleri müşterilerden "Bizi dağ başına mı götürüyorsunuz?" diye tepkiler aldıklarını anlatıyor. Aşa "10-15 dönüm arazi çok ucuza verdiğimiz halde ilgi görmezdi. 5 sene önce 200 dolar olan arsa metrekareleri şimdi 1500 dolara yükseldi" diyor.

BİR YIL SONRA ARSA KALMAZ

Şerifali'de Remax ofisi kuran Özcan Kuşçu, "Şerifali gayrimenkul piyasasında şu anda bir numaradır" diyor. Kuşçu, geçen sene 80-100 bin YTL arasında değişen eski yapılardaki daire fiyatlarının bu yıl 150-180 bin YTL'ye çıktığını ifade ediyor. 250 bin YTL'ye satılan bir dairenin Mayıs ayında yüzde 50'ye yakın değer kazanacağını belirten Kuşçu, bir yıl sonra Şerifali'de boş arazi kalmayacağını söylüyor.

TWINPARK: Gelişim Yapı Merkezi'nin inşa ettiği konutlar, 11 katlı 2 bloktan oluşuyor. Dairelerin fiyatları 285-330 bin YTL arasında değişiyor.

ELİT LİFE: Şua İnşaat'ın projesinde dairelerin fiyatı 230-370 bin YTL arasında değişiyor.

ANFORA: Bina Tek Yapı'nın yaptığı daireler 260-410 bin YTL'ye satılıyor.

MERITLİFE: A'dan Z'ye ve Dekon İnşaat'ın 3 blok olarak planlanan Meritlife Park projesinin inşaatına Temmuz 2007'de başlandı. Projede 124 daire bulunacak.

CANAN RESİDENCE: Canan Yapı tarafından inşa edilen rezidansta 259 daire bulunuyor. Dairelerin fiyatları 165-400 bin dolar arasında değişiyor.

MİRA TOWER: Sima Yapı'nın 60 dairelik projesi Mira Tower'ın Mart ayında teslimine başlanacak.