Atatürk Havalimanı'nda yapılan sahra hastanesi inşaatında son durum!

Atatürk Havalimanı'nda yapılan sahra hastanesi inşaatında son durum! Atatürk Havalimanı'nda yapılan sahra hastanesi inşaatında son durum!

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Atatürk Havalimanı'nda inşa edilen Yeşilköy Hastanesi'nin, kaba inşaatı bitmek üzere. Hastanenin çevre düzenlenmesinin ve havalandırma tesisatının yapılmaya başlandığı görüntülendi...Koronavirüs önlemleri kapsamında inşa edilen Atatürk Havalimanı'ndaki Yeşilköy Hastanesi'nin kaba inşaatının büyük bir bölümünde sona gelindi. Hastanenin çevre düzenlemesi ve havalandırma tesisatının yapımı başlatıldı. 

Sabah'ta yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Atatürk Havalimanı'nda inşa edilen Yeşilköy Hastanesi'nin kaba inşaatında sona geliniyor. 20 gün önce temelleri atılan hastanenin kaba inşaatının bitmek üzere olduğu görüntülendi. 

Hastanenin çevre düzenlemesine başlanırken, havalandırma tesisatının yapımı da başladı.

Diğer yandan bir süredir yer altından döşenerek havalimanı apronundaki şantiye alanına ulaştırılan elektrik alt yapısı ve trafo kurulumunda da sona gelindi. Hastanedeki şantiyeye elektrik verilmeye başlandığı belirtildi.

Yapımı devam eden salgın hastanesinin bir aydan kısa süre içinde bitirilmesi ve pandemiyle mücadelede hizmet vermeye başlaması hedefleniyor. 

Sancaktepe'deki salgın hastanesinin inşaatında son durum ne?

Kocaeli'deki sahra hastanesi inşaatında son durum ne?