Atatürk Öğrenci Yurdu Eylül'de açılacak!

Atatürk Öğrenci Yurdu Eylül'de açılacak!İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi tarafından Eylül 2011'de yenilenmek üzere yıkılan Atatürk Öğrenci Yurdu'nun çalışmaları sürüyor. Atatürk Öğrenci Yurdu'nun Eylül'de açılması planlanıyor.


Türkiye'nin en eski yurtlarından olan Atatürk Öğrenci Yurdu, Eylül 2011'de deprem riski nedeniyle yıkıldı. Öğrenci Yurdu İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi tarafından 3 yılda yeniden inşa edildi. Atatürk Öğrenci Yurdu'nun çalışmaları devam ediyor. 


5 bloktan oluşan Atatürk Öğrenci Yurdu içerisinde yürüyüş alanları, amfi, havuzlu bir meydan, televizyon ve odalara kartlı sistemle giriş hizmetler bulunacak. 


Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun talebi doğrultusunda, projesini İPKB'nin yönettiği Atatürk Öğrenci Yurdu, yatakhane, kütüphane, çamaşırhane ve teshin merkezinden meydana geliyor.


Eylül'de açılması planlanan 3 bin 500 kişi kapasiteli bina, kız yurdu olarak hizmet verecek. 74 milyon TL'ye inşa edilen binada tek ve 3 kişilik odalar yer alacak. Ayrıca her katta ortak çalışma ve TV izleme-dinlenme salonları bulunacak. 


Toplam inşaat alanı 110 bin metrekare olan Atatürk Öğrenci Yurdu'nda  3 bin 500 öğrenci hem depreme dayanıklı hem de daha modern şartlarda barınma imkânına sahip olacak. Cevizlibağ Atatürk Öğrenci Yurdu, yeni haliyle yaklaşık 113 bin metrekarelik alanda öğrencilere hizmet verecek.  Atatürk Öğrenci Yurdu EylülAtatürk Öğrenci Yurdu EylülAtatürk Öğrenci Yurdu EylülAtatürk Öğrenci Yurdu EylülAtatürk Öğrenci Yurdu Eylül
Öznur YASLI/Emlakkulisi.com