17 / 08 / 2022

Avni Aker Millet Bahçesi'nin ilk etabı tamamlandı!

Avni Aker Millet Bahçesi'nin ilk etabı tamamlandı!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut yaptığı açıklamada, Trabzon'daki Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nun yerine yapılan millet bahçesinin ilk etabının tamamlandığını müjdeledi.Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, Trabzon'daki Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nun yerine inşa edilen millet bahçesinin ilk etabının tamamlandığını belirtti.

TOKİ tarafından yapılan açıklamaya göre, Bulut, Trabzon Avni Aker Millet Bahçesi'nde incelemeler yaptı.

Avni Aker Millet Bahçesi nin ilk etabı tamamlandı!

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Trabzon Şenol Güneş Spor Kompleksi'nin açılmasından sonra stadyumun faaliyetinin sonlandığını ve şehir merkezinde kalan bu alana millet bahçesi inşa ettiklerini dile getiren Bulut, projenin ilk etabını tamamladıklarını söyledi.

Şehirde yeni bir yeşil alan oluşturulduğunu dile getiren Bulut, projede kütüphane, kafeterya, çocuk oyun alanları, koşu ve yürüyüş yolları ile ihtiyaç duyulan bütün donatıların yer aldığını belirtti.

Avni Aker Millet Bahçesi nin ilk etabı tamamlandı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda, her şehirde en az bir millet bahçesi yapma projesinin başarıyla sürdüğünü dile getiren Bulut, "Trabzon'da da yeşil alan miktarını artıracak millet bahçemizle, vatandaşlarımızın rahat ve huzur içinde vakit geçirebilecekleri yeni bir alan oluşacak." şeklinde konuştu.

Millet bahçesinde Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nun bir tribününün de yer aldığını dile getiren Bulut, "Hem nostalji tribünü hem de proje içerisinde yer alacak zaman tüneliyle Trabzonspor'un mazisi yaşatılacak." dedi.

Avni Aker Millet Bahçesi nin ilk etabı tamamlandı!

Şehir merkezlerine yapılan millet bahçelerinin deprem toplanma alanı, geçici barınma sahası ve koordinasyon merkezi gibi kullanılabileceğini belirten Bulut, Trabzon Avni Aker Millet Bahçesi'nde 960 ağaç, 30 bin 44 çalı ve 32 bin metrekarelik çim alan bulunduğunu söyledi.

Millet bahçesi projeleri 10 soruda tüm detaylarıyla!