Avrupa Şehirler Birliği Bursa'daki sosyal projeleri beğendi!

Avrupa Şehirler Birliği Bursa'daki sosyal projeleri beğendi!Avrupa Şehirler Birliği (EUROCITIES) Sosyal İşler Forum Toplantısı için Bursa'ya gelen 120'ye yakın temsilci, Osmangazi Belediyesi'nin şehircilik ve sosyal belediyecilik alanında gerçekleştirdiği yatırımları ve projeleri gezdi.


AVRUPA ülkeleri dışında ilk kez Osmangazi Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı Sosyal İşler Forıım Toplantısı'nın ardından Avrupa Şehirler Birliği temsilcileri, Osmangazi Belediyesi Engelli Bakım Merkezi (OBAM), Bilgi Evleri, Aile Danışma ve Rehberlik Merkezi, BUTGEM ve Kentsel Dönüşüm Alanı ve Kentsel Tasarım Müdürlüğü'nü gezdi.


Osmangazi Belediyesi'nin sosyal alanda çok önemli çalışmalara imza attığını ifade eden Avrupa Şehirler Birliği temsilcileri, özellikle Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi'nden etkilenirken, projeyi 'Mükemmel' olarak nitelendirdi. Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Cem Kürşad Hasaııoğlu'ndan Soğanlı Kentsel Tasarım Projesi hakkında bilgi alan Avrupa Şehirler Birliği temsilcileri, projeyle ilgili merak ettikleri konularda sorular sordu. Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesinin sosyal bir proje olduğunu ifade eden Hasanoğlu, "Eskiyen ve depreme dayanıksız olan binaların yerine, son derece modern ve depreme dayanıklı binalar inşa edeceğiz. Proje ile vatandaşlarımızın can güvenliğini sağlarken, aynı zamanda bölgeye de mimari açıdan estetik kazandıracağız. Projemizdeki en önemli hedeflerimizden birisi, bölgede yaşayan insanların projenin sonunda yine aynı bölgede kalması. Bölgedeki mahalle kültürünü bozmak istemiyoruz. Projemize Mayıs ayında başlamayı hedefliyoruz. Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi gibi şehrin farklı bölgelerinde de kentsel dönüşüm çalışmalarına imza atacağız" dedi. 


Bursa Hayat