Sosyal İşler Forumu bursa

Sosyal İşler Forumu bursa

Osmangazi Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Avrupa Şehirler Birliği (EUROCITIES) Sosyal İşler Forum Toplantısı için Bursa'ya gelen 20 farklı ülkeden 120'ye yakın temsilci, Osmangazi'deki yatırımları ve projeleri gezdi.

Avrupa Şehirler Birliği Bursa'daki sosyal projeleri beğendi!

Avrupa Şehirler Birliği (EUROCITIES) Sosyal İşler Forum Toplantısı için Bursa'ya gelen 120'ye yakın temsilci, Osmangazi Belediyesi'nin şehircilik ve sosyal belediyecilik alanında gerçekleştirdiği yatırımları ve projeleri gezdi.

Soğanlı'daki dönüşüme Avrupalılar hayran kaldı!

Avrupa Şehirler Birliği (EUROCITIES) Sosyal İşler Forumu için Bursa'ya gelen 20 farklı ülkeden 120'ye yakın temsilci, Osmangazi Belediyesi'nin şehircilik ve sosyal belediyecilik alanında gerçekleştirdiği yatırımları ve projeleri gezdi.

Rumeli Hisarüstü-Aşiyan Füniküler Hattı Ekim 2021'de açılacak!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada inşası devam eden Rumeli Hisarüstü-Aşiyan Füniküler hattının Ekim 2021'de hizmete açılacağını açıkladı.

Niğde'de yeni öğretmen evi inşa edilecek!

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi ve AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, Niğde’de yeni öğretmen evi yapılacağını duyurdu.

Recep Akdağ: Şehir hastanelerini yeni bir finansman modeliyle yaptık!

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Recep Akdağ yaptığı açıklamada  "Şehir hastaneleri yapımında yatırımcı firmalara hasta garantisi verildiğine ilişkin iddialar doğru değil. Yüklenici firma ile idare arasında böyle bir sözleşme yok." diye konuştu.

Ünlüler milyonlarını yazlıklara yatırdı!

Koronavirüs sebebiyle 'yeni normal' kapsamında sürdürülen kontrollü sosyal hayatta tatil tercihleri de değişti. Ünlüler, bu yaz tatil için lüks otelleri değil, villaları tercih etti. İşte ünlülerin milyonluk villaları...

Dünya Ekonomik Forumu'nun raporundan 'küresel resesyon riski' çıktı!

Dünya Ekonomik Forumu'nun anket yöntemiyle hazırladığı raporda, başta gençler arasında olmak üzere, yüksek yapısal işsizlik en büyük ikinci endişe olarak nitelendirildi.

Kıbrıs Maraş’taki Sosyal Konut Projesiyle gençler sahibi olabilecek!

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Bakanlığı’nın çalışmaları ile ilgili bilgi aktardı. Sosyal Konut Projesi hakkında açıklama yapan Bakan Baybars; “Kentte yaşayan ve ev sahibi olamayacak durumdaki kişiler de konut sahibi olabilecek” dedi.

Turgutlu'da gönüllüler ihtiyaç sahiplerinin evlerini yenilediler! 

Manisa Turgutlu’da bir grup mahalleli, sosyal medyadan kurdukları grupla, evleri kötü durumdaki aileler için harekete geçti. Gönüllüler tarafından imece usulü yenilenen evler, yüzleri güldürdü.

Sosyal merkez inşaatları için 60 milyon liralık bütçe!

Hükümet, projelerin yanı sıra sosyal hayata da destek veriyor. Çocuklar, gençler, yaşlılar ve engellilerin hayatını kolaylaştırmak için inşa edilecek projelere bu yıl 60 milyon liralık bütçe ayırdı.

Şehir hastanelerinde garanti nedeniyle devletten para çıkmayacak!

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Vural Kavuncu şehir hastaneleri ile ilgili çok önemli açıklamalar yaptı. 

MiniaMalatya açıldı!

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından inşa edilen MiniaMalatya açıldı.

Kocaeli Gölcüklüler dönüşümde sosyal alan istiyor!

Kocaeli Gölcük'te hayata geçecek kentsel projesi için anket yapılarak halkın istekleri dikkate alındı. Anket sonuçlarına göre, Gölcüklüler dönüşümde sosyal alan istediklerini belirtti.

Malatya Oyuncak Müzesi açıldı!

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi, bölgesinde bir ilk projeyi daha hayata geçirdi. “Çocuk Oyunevi ve Oyuncak Müzesi” artık çocukların yeni mekanı olacak.

Kahramanmaraş Sosyal Destek ve Rehberlik Merkezi açıldı!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğü bünyesinde kurulan Sosyal Destek ve Rehberlik Merkezi’nin açılışı Kültürpark’ta gerçekleştirildi.

Sosyal İşler Forumu bursa Haberi

Sosyal İşler Forumu bursa

Osmangazi Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Avrupa Şehirler Birliği (EUROCITIES) Sosyal İşler Forum Toplantısı için Bursa'ya gelen 20 farklı ülkeden 120'ye yakın temsilci, Osmangazi Belediyesi'nin şehircilik ve sosyal belediyecilik alanında gerçekleştirdiği yatırımları ve projeleri gezdi. 


Avrupa Şehirler Birliği temsilcileri, Osmangazi Belediyesi Engelli Bakım Merkezi (OBAM), Bilgi Evleri, Aile Danışma ve Rehberlik Merkezi, BUTGEM ve Kentsel Dönüşüm Alanı ve Kentsel Tasarım Müdürlüğü'nü gezdi. Osmangazi Belediyesi'nin sosyal alanda çok önemli çalışmalara imza attığını ifade eden Avrupa Şehirler Birliği temsilcileri, özellikle Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi'nden etkilenirken, projeyi 'Mükemmel' olarak nitelendirdi. Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Cem Kürşad Hasanoğlu'ndan Soğanlı Kentsel Tasarım Projesi hakkında bilgi alan Avrupa Şehirler Birliği temsilcileri, projeyle ilgili merak ettikleri konularda sorular sordu. Konukların merak ettiği soruları cevaplayan Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı...