Avrupa'da yatırımlık konut projeleri revaçta! 

Avrupa'da yatırımlık konut projeleri revaçta! 

2020 yılında hayatımıza giren koronavirüs salgını ile birlikte Avrupa'daki sağlık sistemlerindeki sorunlar Türk yatırımcıların gayrimenkul tercihlerini değiştirdi. 


2020 yılını etkisi altında geçirdiğimiz pandemi ile birlikte hayatlarımızda ve iş yapış biçimlerimizde köklü değişiklikler yaşandı. Hemen her sektörü doğrudan ilgilendiren salgın, gayrimenkul sektöründe de yatırım yaklaşımlarını yeniden şekillendirdi. 

Koronavirüs medeniyetin kalesi kabul edilen Avrupa’dan, dünya devi Amerika’ya kadar her ülkeyi sarstı ve ciddi bir sınava tabi tuttu. Özellikle gelişmiş ülkelerin sağlık sistemleri bu büyük salgından ne yazık ki, başarıyla çıkamadı. Dünyayı sarsan pandeminin yurtdışı emlak satışlarını etkilediğini söyleyen Maya Montenegro Ceo’su Gani Uğur Bozel, “Pandemi ile birlikte Avrupa’da emlak arayanların kilit kelimesi vatandaşlık değil, yatırım oldu” şeklinde konuştu. 

Avrupa

Gayrimenkul Sektörü Zor Günler Geçirdi 

Koronavirüsün yarattığı etkilerle gayrimenkul sektörü oldukça zorlu bir yıl geçirdi. İnşaat çalışmalarının durduğu bu sürecin teslimat sürelerini ve satışları doğrudan olumsuz etkilediğini belirten Gani Uğur Bozel “Dünyanın tüm noktalarında olduğu gibi Montenegro’daki inşaat faaliyetlerimiz de sekteye uğradı. Ancak tüm çabamız ve Türkiye’den getirdiğimiz uzman ekiplerimizle sistemli çalışarak Bayview Hills Montenegro projemizi vaktinden önce teslim edecek şekilde hazırlıklarımızı hızlandırdık.” diye konuştu. Bozel, tamamı Türk sermayesi ile gerçekleştirdikleri yatırımlar ve kullandıkları Türk işçiliği ve malzemeleri ile pandemi süreci olmasına rağmen kısa zamanda güven kazandıklarını belirterek “Pandemi döneminde Montenegro hükümeti ile de kuvvetli ilişkiler kurduk ve taahhüt konusundaki uzmanlığımızı gösterebileceğimiz ihaleler almaya başladık” dedi.

Avrupa

Simülasyon VR Emlak Sektörüne Hareket Kattı 

Yapılan araştırmalarda emlak sektörü temsilcileri, gayrimenkulü fiziksel olarak görme imkanının azalmasını işleri sekteye uğrattığından yakınırken, düşük faiz oranları nedeniyle yatırımcılar için hala cazibesini koruduğunu aktarıyor. 

Balkanlar’ın gözde ülkesi Montenegro’da konut projeleri ve taahhüt işleri ile ön plana çıkan Maya Montenegro Ceo’su Gani Uğur Bozel, pandemi nedeniyle yurtiçinde dahi gayrimenkulde hareketliliğin kısıtlandığını belirterek “Yurtdışı emlak satışında en önemli unsur güvendir. Yurtiçinde bile potansiyel alıcılar ile sınırlı buluşmalar gerçekleştirirken yurtdışında satış yapmak oldukça güçleşti. Yurtdışı satışlarımız için Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen Simülasyon VR teknolojimiz sayesinde süreçte beklentimizin üzerinde satış gerçekleştirdik.” şeklinde konuştu.

 Avrupa

Euro Bazlı Kira Getirisi 

Koronavirüs salgını ile birlikte Avrupa yatırımları ile ilgili algıyı da değiştirdi. Montenegro’daki projelerini ilk duyurduklarında potansiyel alıcıların öncelikle vatandaşlık ve oturum izni sorguladığını söyleyen Gani Uğur Bozel, pandemi ile birlikte yatırım amaçlı satın almaların arttığını ifade etti. Yatırım söz konusu olduğunda yeni gelişen bölgelere yönelmek gerektiğinin altını çizen Bozel, Bayview Hills Montenegro projesinde uygulamakta oldukları “Lüks Servisli Apartman Kompleksi” sisteminin karlılığı artırdığını belirtti. Bozel, “Özellikle yaşamını Montenegro’da sürdürmeyi planlamayan yatırımcıyı korumayı amaçladığımız bu sistem ile hem ev sahiplerimiz diledikleri zaman dairelerini 5 yıldızlı otel hizmeti konforuyla kullanabilecekler hem de kullanmadıkları zaman Euro bazlı kiralayarak kar elde edebilecekler. Ayrıca bu sistem ile yatırımcıya, yatırım aşamasında, şerefiye bedelini ortadan kaldırarak somut bir fayda sağlamış oluyoruz.” diye konuştu. 

Maya Montenegro'dan Karadağ'a yeni proje müjdesi!