Çukurova Balkon

Avrupa'dan 40 bin euroluk ev alana oturma izni verilecek!

Avrupa'dan 40 bin euroluk ev alana oturma izni verilecek! Avrupa'dan 40 bin euroluk ev alana oturma izni verilecek!

Avrupa Birliği (AB) ülkeleri gözünü gayrimenkul yatırımcılarına dikti. 40 bin euroluk ev alana oturma izni veren ülkeler var. Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, üyesi olmayan ülkelerin konut alıcılarını markaja aldı.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Belirli bir rakamın üzerinde ödeme yaparak ev alanlara tüm ailesiyle birlikte oturma izni veriyor. Yunanistan'dan İspanya'ya, Portekiz'den İrlanda'ya kadar birçok ülke, ev alanlara verdiği oturma izniyle, bu kişilerin aynı zamanda AB'de serbest dolaşım hakkı elde etmesini de sağlıyor. 40 bin ila 500 bin euroya kadar uzanan miktarları gözden çıkaranlar istedikleri ülkeden oturma izni alıyor. Realty-TR Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Elibol, "Dünyanın her ülkesi yatırım yapana destek veriyor. İngiltere gibi bu konularda çok katı olan ülkeler bile işyeri açandan bir yıl vergi almıyor" diye konuştu. 


5 YIL SONRA DA VATANDAŞLIK HAKKI


İSPANYA : Ülkede yabancı yatırımcıya oturum izni veren yasa devreye girdi. Buna göre, İspanya'dan 160 bin euroluk gayrimenkul satın alan yabancı oturum iznini de cebine koyacak. 

PORTEKİZ: Hükümet, en az 500 bin euro değerinde gayrimenkul satın alan yabancıya bu izni veriyor. Ayrıca en az 10 kişiyi istihdam edecek bir iş kuran yabancılara da oturum izni veriliyor. 

ABD: Ülkede 1 milyon dolar sermayeli şirket açan veya 500 bin dolar civarında yatırım yapan girişimcilere süresiz oturum, 5 yıldan sonra da vatandaşlığa geçme hakkı veriyor. 

KANADA: 400 bin dolar yatırım yapıp bankada 800 bin dolar parası olanlara oturum sonrasında vatandaşlık hakkı veriyor.


VİZE DERDİ ORTADAN KALKIYOR


İRLANDA: Ülkenin oturum izni vermek için aradığı kriter 400 bin euroluk bir mülk alımı yapılması. 

MAKEDONYA: Makedonya 40 bin euro değerinde gayrimenkul satın alan yabancı yatırımcılara bir yıllık oturum izni veriyor. Ayrıca 400 bin euro değerinde yatırım yapana da vatandaşlık hakkı veriliyor. 

YUNANİSTAN: Yunanistan ise 250 bin euroluk gayrimenkul alımlarında 5 yıl oturum izni verecek. İzin her 5 yılda bir yenilenecek. Bu hak kapsamında vize derdi de ortadan kaldırılacak.


Sabah 


Bu haber Cumhuriyet Gazetesi'nde şöyle yer aldı:


Avrupa ülkeleri, AB'ye üye olmayan ülkelerin alıcılarını tüm aileyle birlikte 'oturma izni' vererek cezbetmeye çalışıyor.


KANADA

400 bin dolar yatırım yapıp 200 bin dolar bankada parası olanlara oturum sonrasında vatandaşlık hakkı veriyor.


PORTEKİZ:

AB ülkeleri arasınd aişsizlik oranında en yüksek üçüncü ülke olan Portekiz en az 500 bin Avro değerinde gayrimenkul satın alan yabancıya oturma izni ve vizesiz dolaşım hakkı veriyor. Ayrıca ülkede en az 10 kişinin istihdam sağlanacağı bir iş kuran yabancıya da oturum izni veriliyor.


İRLANDA:

Ülkenin oturum izni vermek için aradığı kriter ise 400 bin Avro'luk bir mülk alımı yapılması.


ALMANYA:

Almanya 250 bin Avro sermayeli bir iş kurup Alman vatandaşlarına istihdam sağlayanlara oturum hakkı verip sonrasında da vatandaşı olma imkanı sağlıyor.


MAKEDONYA:

Makedonya ise 40 bin Avro değerinde gayrimenkul satın alan yabancı yatırımcılara bir yıllık oturum izni veriyor. Ülke bununla 400 bin Avro değerinde yatırım yapan iş insanlarına da vatandaşlık hakkı veriyor.


İSPANYA:

Yabancı yatırımcıya oturum izni veren devreye girmesiyle İspanya'dan 160 bin Avro'luk gayrimenkul satın alan yabancı oturum izni de elde ediyor.


LETONYA:

2010 yılında kabul edilen kanunla sınırları içinde kırsal kesimden en az 71 bin 500 Avro'ya, büyükşehirlerden de en az 143 bin Avro değerinde ev alan yabancı yatırımcıya sunduğu olanaklarla adından söz ettiriyor. Avrupa Birliği ülkesi olan Letonya'dan belirlenen fiyat kıstasına göre ev alan yabancılar, AB üyesi ülkelelr arasında dolaşım iznini de kazanmış oluyor.


UKRAYNA: 

Ukrayna, ülkesindeki açacağınız şirket hesabınızda 100 bin dolar varsa sınırsız oturum izni veriyor. Ülkeye vizesiz giriş yapabiliyorsunuz.


YUNANİSTAN: 

Yunanistan ise 250 bin Avro'nun üstünde bir değere sahip olan gayrimenkul alımlarında 5 yıl oturum izni verecek. İzin her 5 yılda bir ise yenilenecek. Çalışma iznini kapsamasyan bu hak kapsamında vize derdi de ortadan kaldırılacak.


ABD:

Ülkede 1 milyon dolar sermayeli şirket açan veya hükümetin belirlediği bölgelere 500 bin dolar civarında yatırım yapan girişimcilere süresiz oturum hakkı 5 yıldan sonra da vatandaşlığa geçme hakkı veriyor.


URUGUAY:

Uruguay'da vatandaşlık için yatırım yapmaya gerek yok. 1200 doalrlık aylık kazancı olanlara 3 yıllık geçici oturum izni,3 yıl sonunda da vatandaşlık hakkı tanınıyor.


DOMİNİK CUMHURİYETİ:

100 bin dolarlık yatırım yapana vatandaşlık veriliyor. Ülkeye eşi ve çocuklarıyla yerleşmek isteyenlerin 200 bin dolarlık yatırım yapması ise mecburi.


Cumhuriyet