17 / 08 / 2022

Avustralya'da dünyanın en büyük gayrimenkulü 325 milyona satışta!

Avustralya'da dünyanın en büyük gayrimenkulü 325 milyona satışta!

Avustralya'da yer alan ve bir çok ülkeden bile daha büyük olan dünyanın en büyük özel mülkiyet arazisi 325 milyon dolara satışa çıkarıldı.Avustralya’da yer alan, dünyanın en büyük özel mülkiyet arazisi 325 milyon dolara satışa çıkarıldı. 24.000 km2’lik arazi İsrail ya El Salvador gibi ülkelerin yüzölçümünden bile daha büyük; Makedonya, Ruanda gibi ülkelerinkinden ise biraz aşağıda.


Fortune Türkiye'de yer alan habere göre;Halen S.Kidman ve Co adlı şirkete ait olan arazide hayvancılık yapılıyor ve 185 bin sığır yetiştiriliyor. Çiftlik Avustralya’daki sığır eti üretiminin yaklaşık yüzde 1.3’ünü sağlıyor.


Fransız Le Figaro gazetesi kaynaklı haberde belirtildiğine göre, çiftlikle ilgilenen potansiyel alıcıların araziye aşina olabilmeleri için bir hafta turlamaları ve uçakla dolaşmaları gerekiyor. Satışa çıkarılan araziyle aralarında besicilerin, yerel ve yabancı yatırımcıların, et sektöründeki şirketlerin ve emeklilik fonlarının da yer aldığı otuz kadar alıcının ilgilendiği belirtiliyor.


Anna Creek Station adıyla bilinen bu uçsuz bucaksız çiftlik Avustralya’nın güneyinde, Adelaide’ın 680 km kuzeyinde yer alıyor.
Habertürk