Aydın Çatak Mahalle Konağı tamamlandı!

Aydın Çatak Mahalle Konağı tamamlandı!

Aydın'ın Nazilli ilçesinde bir türlü tamamlanamayan Çatak Mahalle Konağı ve çok amaçlı cemiyet alanı inşaatı, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık'ın gayretiyle tamamlandı.


Büyükşehir Yasası ile belde statüsünden mahalle statüsüne getirilen Aydın'ın Nazilli Çatak Mahallesi'nde 2013 yılında Özel İdare tarafından projeleri yapılarak inşaatı başlayan Çatak Mahalle Konağı ve çok amaçlı cemiyet alanı, seçime gidilen süreçte tamamlanamamıştı. Yerel seçimler sonrası devreye giren Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, inşaatın tamamlanması için Belediye Fen İşleri Müdtirlüğü'ne talimat verdi. Ekiplerin yoğun çalışmalarıyla yarım mahalle konağı ve cemiyet alanı inşaatı tamamlandı. 

Mahalleye ayrıca çok amaçlı sosyal çatı da kazandırıldı. 


İnşaatı tamamlanan alanlarda incelemelerde bulunan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, gayretlerinden dolayı çalışanlara teşekkür etti. Mahalle sakinlerinin sorunlarını da dinleyen Alıcık, "Büyükşehir kanunundan sonra köylerin mahalle statüsüne alınması kararı alınmışı. Özel idare zamanında başlanmış ve yarım kalmış olan Köy Konağı inşaatı, mahalle muhtarımızın başvurusu üzerine Nazilli Belediyesi tarafından tamamlanmıştı." dedi. 


Konak inşaatının 35 bin liraya mal olduğuna değinen Başkan Alıcık, "Yaklaşık 70 metrekare alana sahip olan Köy Konağının inşaatının tamamlanması 35 bin liraya mâl olmuştu. Biz bu yapıyı tamamladıktan hemen sonra mahalle sakinlerinin cemiyetlerini yapabilecekleri çok amaçlı cemiyet alanı ve hemen yanında da müştemilat binasını yaptık. Şu an mahalle diğer mahallelerde olduğu gibi Nazilli Belediyesinde rutin hizmetlerini alıyor ve bizde bu hizmetlerin kontrolünü yaptığımız ziyaretler ile denetliyoruz. Bu şekilde de mahalle sakinleri ile sohbet etme onların sıkıntılarını ve ihtiyaçlarını dinleme fırsatını yaratıyoruz" diye konuştu. 


Mahalleye kazandırılan yapılar için Belediye Başkanı Haluk Alıcık'a teşekkür eden Çatak Mahallesi Muhtarı Arif Bilici'de, "Yılan hikâyesine dönmeye başlayan ve bir türlü tamamlanmayan konak inşaatımız Belediye Başkanımız Haluk Alıcık'ın gayretleriyle tamamlandı. Allah ondan ve ekibinden razı olsun. İlçe belediyemiz az ödenekle ilçeye çok güzel hizmetler yapıyor ve bizleri yalnız bırakmıyor Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum" İfadelerini kullandı.Gazete Flash