Ayşegül Rona, JLL Türkiye’nin yeni finans direktörü oldu!

Ayşegül Rona, JLL Türkiye’nin yeni finans direktörü oldu! Ayşegül Rona, JLL Türkiye’nin yeni finans direktörü oldu!

Kurumsal gayrimenkul danışmanlığı alanında faaliyet gösteren JLL Türkiye’de Finans ve İdari İşler Direktörlüğü görevine Ayşegül Rona atandı. Ayşegül Rona, farklı sektörlerde 10 yılı aşkın profesyonel finans tecrübesine sahip.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Ticari gayrimenkul üzerine finansal ve profesyonel hizmetler veren, yatırım yönetimi alanında danışmanlık hizmetleri sunan JLL Türkiye ailesine 9 Mayıs 2016 tarihi itibariyle katılan Ayşegül Rona, farklı sektörlerde 10 yılı aşkın profesyonel finans tecrübesine sahip. Rona, JLL Türkiye Yürütme Kurulu üyesi olarak da görev yapacak olup; hem COO’ya hem de Yönetim Kurulu’na direkt raporlayacaktır.


Ayşegül Rona, 2006 yılında 9 Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Kariyerine Eylül 2006 tarihinde EY’de Kıdemli Uzman olarak başlayan Rona, daha sonra Mayıs 2010 ile Temmuz 2012 tarihleri arasında Alcatel-Lucent’te Muhasebe ve Finans Yöneticisi olarak çalıştı. Temmuz 2012- Haziran 2015 tarihleri arasında Fox’ta Finans Müdürlüğü görevini üstlenen Ayşegül Rona, en son Fox International’da Bütçe ve Raporlama Direktörü olarak görev yapıyordu.


Ayşegül Rona kimdir?Haber Ekonomist Dergisi'nde şu şekilde yer aldı;


Gayrimenkul Türkiye'de artık Ayşegül öyle bir noktaya geldi ki, tek başına çok iyi bir bina inşa etmek her zaman yeterli olmuyor. Çoğu zaman onu doğru kurgulamak, pazarlamak, satış sonrasını takip etmek de gerekiyor. Gayrimenkulde danışmanlık şirketleri de zaten bunun için varlar. JLL, gayrimenkul danışmanlığı yapan şirketlerden biri. Faaliyet alanını da gittikçe artırıyor. Yerli yabancı pek çok şirketin boy gösterdiği ticari gayrimenkul üzerine danışmanlık hizmetleri sunan JLL Türkiye ekibine yeni bir isim katıldı. JLL Türkiye'de finans ve idari işler direktörlüğü görevine Ayşegül Rona atandı.


EkonomistHaber Para Dergisi'nde şu şekilde yer aldı;


Kurumsal gayrimenkul danışmanlığı alanında faaliyet gösteren JLL Türkiye'de Finans ve idari işler Direktörlüğü görevine Ayşegül Rona atandı.


Ayşegül Rona, farklı sektörlerde 10 yılı aşkın profesyonel finans tecrübesine sahip. Rona, JLL Türkiye Yürütme Kurulu üyesi olarak da görev yapacak. 2006 yılında 9 Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olan Rona, kariyerine Eylül 2006 tarihinde EY'de Kıdemli uzman olarak başladı. 


Para

pus