Bağcılar konut projeleriyle yatırıcının gözdesi halinde!

Bağcılar konut projeleriyle yatırıcının gözdesi halinde! Bağcılar konut projeleriyle yatırıcının gözdesi halinde!

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, düzenlen iftar yemeğinde röportaj verdi. Çağrıcı, ''Bağcılar artık yeni otel, prestijli konut ve ofis projeleri ile de yatırımcıların gözdesi haline geldi'' dedi.Bağcılar, 757 bin nüfusuyla İstanbul'un en büyük ilçelerinden biri. Ülke nüfusunun yüzde l'inin yaşadığı Bağcılar 56 ilimizden daha büyük. 81 vilayetten insanın yaşadığı ilçe tam bir Türkiye mozaiği. İlçede, artık çevreyi kirleten fabrikaların yerinde dünya çapında önem kazanan iş merkezleri, 5 yıldızlı oteller, üniversite kampüsleri ve yeni yaşam alanları yükseliyor. Atatürk Hava Limanı, TEM Otoyolu üzerinde bulunan ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantı yollarının geçtiği, İSTOÇ, MASSİT, Oto Center gibi Türkiye'nin çok önemli ticaret merkezlerinin de faaliyet gösterdiği Bağalar, TEM Yolu kenarında ilan edilen MİA (Merkezi İş Alanı) Bölgesi ile son yıllarda İstanbul'un ve ülkemizin cazibe merkezi haline geldi. 


Bağcılar artık yeni otel ve Batı Şehir, Nurol Park, Balance Güneşli gibi prestijli konut ve ofis projeleri ile de yatırımcıların gözdesi haline geldi. "İstanbul'un yeni Maslak'ı" olarak adını duyuran Basın Ekspres Yolu üzeri ve yakınlarında 70'e yakın rezidans ve büyük çaplı konut projelerinin inşaatları devam ediyor. Dünya çapında tanınmış firmaların yönetim merkezini taşıdığı ilçemiz otel işletmecilerinin de gözdesi oldu. Basın Ekspres Yolu artık otelleriyle anılacak. 7'si hizmete açılan toplam 14 otel projesinin hayata geçirileceği ilçe, ülke turizmine de katkı sağlıyor. MİA bölgesinde inşa edeceğimiz uluslararası Kongre ve Kültür Merkezi ile önemli toplantılara ev sahipliği yapacağız. Bağcılar, vizyon hedefimiz olan 'Turizm ve kongre şehri' olma yolunda hızla ilerliyor. Kentsel dönüşüm çalışmalarını anlatır mısınız? 


Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında depreme dayanıklı, yeraltı otoparklı ve yeşil alam daha fazla olan konutlar inşa ediliyor. Bağcılar Belediyesi kentsel dönüşümü vatandaşla yüzde yüz mutabakata vararak sürdürüyor. Yaklaşık L860 riskli yapı belirlenirken, toplam L370 binanın yıkımı gerçekleştirildi. Güneşli Mahallesi 8. Sokakta 2 Ekim 2014'te yıkımı yapılan 14 bina yerine 18 ayda yeni konutlar inşa edildi. Toplam 99 konutun inşa edildiği projede, hak sahiplerine tapularını törenle teslim ettik. Milat