Bağcılar Şehitler Parkı ve Çanakkale Zaferi Müzesi’nin açılışı yarın yapılıyor!

Bağcılar Şehitler Parkı ve Çanakkale Zaferi Müzesi’nin açılışı yarın yapılıyor!Bağcılar Belediyesi Şehitler Parkı ve Çanakkale Zaferi Müzesi’ nin açılışı Milli Savunma Bakanı Sayın İsmet Yılmaz ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’ nun katılımıyla yapılacak.


Sarıkamış Muharebelerinde, Balkan, Çanakkale ve Kurtuluş savaşlarında şehit düşen Mehmetçikleri anmak için önemli etkinliklere imza atan Bağcılar Belediyesi bir abide eseri daha hizmete sunuyor.


Çanakkale Savaşı ile Sarıkamış şehitlerine ithaf edilerek tasarlanan Evren Mahallesi Cami Yolu Caddesi üzerinde inşa edilen Şehitler Parkı ve Müzesi’nin açılışı Milli Savunma Bakanı Sayın İsmet Yılmaz ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu tarafından yapılacak. “SİNEMADA SAVAŞTAN KESİTLER İZLENECEK” 


Şehitler Parkı ve Müzesi’ndeki kafeterya alanı 265 metrekarelik alandan oluşuyor. Sosyal tesisleri, parkı ve peyzajıyla dikkat çeken bina 810 metrekarelik kullanım alanına sahip. Parktaki Safranbolu evi bünyesinde zemin katta kafeterya, birinci katta Tarih Müzesi ve ikinci katta da sinema salonu bulunuyor. Ziyaretçiler için sinemada savaştan kesitler sunulacak.