Bağcılar'da 10 ayda 1 milyon metrekarelik alan dönüşüme girdi!

Bağcılar'da 10 ayda 1 milyon metrekarelik alan dönüşüme girdi! Bağcılar'da 10 ayda 1 milyon metrekarelik alan dönüşüme girdi!

Bağcılar’da 10 ayda kentsel dönüşüm kapsamında 5 bin 642 dairenin yer aldığı 156 inşaat alanına yapı ruhsatı verildi. İnşaat alanı yaklaşık olarak 1 milyon metrekarelik alanı kapsıyor.


 

Bağcılar Belediyesi'nde yer alan habere göre, 5 Ekim 2012 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde 35 ilde aynı anda başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları Bağcılar’da halkın çoğunluğunun katılımıyla devam ediyor. Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 751 bin 510 nüfuslu Bağcılar’da modern ve kullanışlı bina sayısı da bununla orantılı olarak artıyor.

 

“5 bin 948 binaya yapı ruhsatı verildi”

 

Riskli bölgeler başta olmak üzere binalarını yenilemek isteyenlere Bağcılar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından bu yılın ilk 10 ayında, içinde 5 bin 642 konutun yer aldığı 156 inşaata yapı ruhsatı verildi. Dönüşüm çalışmaları kapsamında ruhsat verilen inşaatlar 938 bin 290 metrekarelik alanı kapsıyor.


“İlçemiz hem değişiyor hem değerleniyor”


 Kentsel dönüşümü her platformda desteklediklerini söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Bağcılar kentsel dönüşümle beraber hem değişiyor hem de değerleniyor. Vatandaşlarımız da bu konuda çok duyarlı. Kendileri toplanıp karar veriyorlar bize müracaat ediyorlar. Ekip arkadaşlarımız da hemşehrilerimizin yararına olacak şekilde kentsel dönüşüm kapsamında yapı ruhsat işlemlerini kısa sürede hızlıca yapıyorlar” diye konuştu.