01 / 07 / 2022

Bahçelievler'de yıkım kararı olan binanın balkonu çöktü!

Bahçelievler'de yıkım kararı olan binanın balkonu çöktü!

İstanbul Bahçelievler'de yıkım kararı olan altı katlı bir binanın ikinci katındaki balkon kısmı çöktü. Sigara içmek balkona çıkan 50-55 yaşlarındaki bir kişi aşağı düştü ve ağır yaralandı. İstanbul Bahçelievler'de yıkım kararı olan altı katlı bir binanın ikinci katındaki balkon kısmı çöktü. Sigara içmek balkona çıkan 50-55 yaşlarındaki bir kişi aşağı düştü ve ağır yaralandı. 

Olay, saat 00:00 sıralarında Şirinevler Mahallesi’ndeki altı katlı bir binada yaşandı. Sözcü'de yer alan habere göre; kentsel dönüşüm kapsamında yıkım kararı alınan binanın ikinci katında oturan 50-55 yaşlarında bir kişi balkondayken balkon çöktü. Balkondaki kişi binanın bahçesindeki molozların üstüne düştü.

BİRİNCİ KAT VE KAHVEHANE TAHLİYE EDİLDİ

Ayağı kırılan ve karın bölgesinden ağır yaralanan kişiye ilk müdahaleyi vatandaşlar yaparken, olay yerine sağlık ekipleri geldi. Yaralı kişi Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. 

Binanın birinci katı ve altındaki kahve boşaltılırken binanın çoğu balkonunda çatlakların oluştuğu ve balkonlardan kopan parçaların olduğu belirlendi.

Bahçelievler'deki patlamada çevredeki binalar hasar gördü!