16 / 08 / 2022

Bakan Yanık müjdeyi verdi! Başvurular e-Devlet'ten yapılacak. 7200 lira verilecek

Bakan Yanık müjdeyi verdi! Başvurular e-Devlet'ten yapılacak. 7200 lira verilecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, canlı yayında milyonlarca haneyi ilgilendiren yardım paketini açıkladı. Paket ile ailelere yıllık yaklaşık 7500 TL verilebilecek. İşte detaylar…Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bugün bir canlı yayın programını konuğu oldu. Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Bakan Yanık, Türkiye’de milyonlarca aileyi ilgilendiren konuşmalar yaptı.

Türkiye Aile Destek Programı’nı ayrıntılı bir şekilde anlatan Bakan Yanık, ailelere üç aşamalı yardım ödemelerinde bulunulacağını açıkladı.

Bu yardım paketinde 4 milyon aile yararlanmış olacak. Üç kategorideki yardımlar ise; 450 TL, 550 TL ve 600 TL olmak üzere ayrılıyor.

Yanık, bu desteklerden yararlanmak için çeşitli şartlar olduğunu belirtirken, ailelerinin gelir durumlarının esas alındığını vurguladı.

Yanık, bu paketin ülkedeki 4 milyon aileye müjde olacağını söyleyip, geçtiğimiz yıl toplam yardım miktarının 97.8 milyar TL olduğunu ifade etti. Bahsi geçen aile yardım paketini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde açıklarken, Bakan Yanık ise yardım paketine başvurmak isteyen ailelerin 27 Haziran günü başvuruda bulunabileceklerini söyledi.

Bakan Yanık müjdeyi verdi! Başvurular e-Devlet ten yapılacak. 7200 lira verilecekSorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.