Bakanlık Fikirtepe'de sahaya iniyor!

Bakanlık Fikirtepe'de sahaya iniyor! Bakanlık Fikirtepe'de sahaya iniyor!

İstanbul Fikirtepe'deki kentsel dönüşüm tıkanınca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yaşanan mağduriyetleri giderecek. Bakanlık sorunların hızlı şekilde çözüme kavuşturulması amacıyla irtibat ofisi açılacağını bildirildi. 

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İstanbul Fikirtepe'deki kentsel dönüşüm faaliyetleriyle ilgili vatandaşların yaşadığı mağduriyetleri gidermek için harekete geçti. Bakanlık sorunları hızlı şekilde çözüme kavuşturulması amacıyla irtibat ofisi açılacağı bildirildi. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, İstanbul'un Kadıköy ilçesi, Fikirtepe ve Dumlupınar mahalleleri ile Eğitim ve Merpenköy mahallelerinin bir kısmını kapsayan riskli alanda kentsel dönüşüm faaliyetlerinin özel sektör ve hak sahipleri ile uzlaşma esasına dayanarak devam ettiği belirtildi. 


Bakanlık tarafından yapılan açıklama:

"Fikirtepe kentsel dönüşüm çalışmaları sürecinde, projeden etkilenecek vatandaşlarımıza doğrudan ulaşarak yerinde ve doğru bir şekilde bilgilendirme yapılması, taraflar arasında koordinasyonun sağlanması ve olası aksaklıklara yerinde müdahale edilerek hızlı ve etkin çözümler üretilmesi amacıyla proje alanında Bakanlığımız tarafından saha ofisi açılacaktır. Kısa süre içinde hizmete girecek irtibat ofisimizde mağduriyet yaşayan vatandaşlarımızla hızlı şekilde iletişime geçilerek sorunların çözülmesi hedeflenmektedir. Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde Bakanlığımızca onaylı plana göre belirlenmiş 61 adet proje adası (yapı adası) bulunmaktadır. Ada bazında yapılan uygulamalarda 36 adet yapı adasında malikler ve firmalar arasında yüzde 100 oranında anlaşılmış, bu adalardan 25’inde yapı ruhsatı düzenlenerek uygulama başlamıştır. "

 

Özhaseki: Fikirtepe'de müteahhitliğe başlıyoruz!

 

pus