15 / 08 / 2022

Bakanlıkların kullanmadıkları bina ve tesisleri TBMM'de!

Bakanlıkların kullanmadıkları bina ve tesisleri TBMM'de!

Bakanlıklara ait kullanılmayan hizmet binası ve diğer tesisler meclis gündemine taşındı. CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı..Bakanlıkların kullanmadıkları bina ve tesisleri TBMM de!

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, Bakanlıklara ait kullanılmayan hizmet binası ve diğer tesislere ilişkin soru önergesi hazırladı. Basmacı sorularını, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Ulaştırma, Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığı başta olmak üzere tüm bakanlıklara iletti. Sorularının Bakanlar tarafından yanıtlandırılmasını talep etti.

"Bakanlığınıza ait kullanılmayan hizmet binası, tesis vb. var mıdır? Varsa kaç tanedir? Bu binalar Kaç yıldır kullanılmamaktadır?" diye soran Basmacı "Satımı onarılması ve tekrar kullanılması düşünülmekte midir?" diye de sordu.

Bu yerlerin en son ne olarak hizmet vermekte olduğunu ve  kullanılmama sebeplerinin neler olduğunu soran Basmacı, son olarak "Bu yerlerin akıbetleri hakkında yapılan çalışmalar var mıdır? ne olarak değerlendirileceklerdir?" sorusuna yanıt aradı.