Balance Güneşli'de iş ve yaşam standardı yükseliyor!

Balance Güneşli'de iş ve yaşam standardı yükseliyor!

Güneşli ve çevresinin tek A + ofis projesi olarak öne çıkan Balance Güneşli ‘de, güvenlik, konfor ve verimliliğe yönelik maksimum faydayı sağlamak adına akıllı bina yönetiminde entegre çözümler sunan Honeywell ile yaşamı kolaylaştıran özel otomasyon sistemleri geliştirildi.


İnsan ve çevre duyarlılığı yüksek, konforu ve güvenliği ön plana alan sistem ile Balance Güneşli ‘de iş ve yaşam standardı yükseliyor…


Uluslararası arenada binalarda yaşam konforu ve enerji yönetimi alanında entegre çözümler sunan Honeywell’in sunduğu otomasyon sistemi ile Balance Güneşli ‘de modern bir binadan beklenen tüm fonksiyonel ve teknolojik ihtiyaçlar karşılanıyor.  Honeywell’in sunduğu tek bir sistem üzerinden, birbirleriyle haberleşerek çözüm üreten otomasyon sistemiyle, Balance Güneşli ’de güvenlik riskleri minimize olurken, konfor maksimize edildi… Sistem bünyesinde tüm enerji kontrol sistemleri otomatize edilerek, kullanıcının maksimum enerji sarfiyatı yapması sağlandı.


Tek merkezden kontrol…

Balance Güneşli ‘de yaşamın 24 saat boyunca maksimumda güvenli ve konforlu sürmesi için tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar senaryolaştırıldı. Projede havalandırma, aydınlatma, enerji kullanımı, faturalandırma, güvenlik tek bir merkezden kontrol ediliyor. Ortak yaşam alanları kamera sistemi ile izlenirken, yangın sistemi de otomatize edilerek güvenlik en üst noktada sağlanıyor. Kartlı geçiş sistemleri ile ilgili kişilerin ilgili katlara çıkışı sağlanıyor. Bina içinde ısıtma sistemi hava şartlarına göre belirlenen senaryolar ile çalışıyor. Ortak alanlardaki aydınlatma sistemi de günışığı senaryoları üzerinden çalışırken, insanı algılayan sensörler sayesinde enerji tasarrufu sağlanıyor.  Faturalandırma sistemi ile de enerji ve su sarfiyatı kontrol altına alınıyor. Yangına karşı geliştirilen otomasyon ile sorunun nereden kaynaklandığı anında görülerek otomatik müdahale gerçekleşiyor. Tüm sistemler devre dışı bırakılarak, asansörlere otomatik yönlendirmeler yapılırken herhangi bir deprem anında da otomatik yönlendirmeler devreye giriyor.

Özellikle akıllı bina otomasyon sistemleri çerçevesinde geliştirilen enerji verimliliğine yönelik senaryolar ile çevreci ve sürdürülebilir bir sistem uygulamaya alınıyor. “Kullan öde sistemi ile” tüm birimler tüketim oranında ödeme yaparken ortak alanlara yönelik yüksek enerji tasarrufu sağlayan çözümler ile aidat ödemeleri de düşürülüyor.


Uzaktan kontrol edilebilen ofisler…

Balance Güneşli‘de 14-24 katlar arasında isteyen ofis sahiplerinin yaşam alanlarını teknoloji ve konfora yönelik zenginleştirebilmeleri için sistem katlarda hazır bulunduruluyor. İsteyen ofis sahibi sistemi yaşam alanına dahil edebiliyor. Ofis içlerinde tablet ve akıllı telefonlar ile entegre çalışabilen sistem, bina dışından da ofisin kontrolünü sağlıyor. Ofis içindeki yaşamı dizayn eden ve dışarıdan da yönetilebilmesini sağlayan sistemde alandaki ısı kontrolünden, resepsiyon, güvenlik ya da yönetim ofisine ulaşmaya, ofis içinden ortak alanlardaki kameralara ulaşabilmeye, taksi durağı ile hızlı iletişimden, hava ve yol durumuna tek tıkla ulaşmaya kadar günlük hayatta gerekli olabilecek birçok ihtiyaç yer alıyor… 


Zengin Teknik Donanımlar

Güneş ışığını kesintisiz olarak içeri alan boydan boya camlar ve yüksek tavanlı çalışma ortamında,  çalışanların doğal havalandırmadan da yararlanabilmesi için manuel ve motorlu olmak üzere teleskopik paralel açılımlı kanatlı cam sistemleri kullanılıyor. Ayrıca projede cephe sistemlerinde içeride konforlu çalışma olanağı sağlayan yüksek akustik yalıtım, 24 saat çalışan taze hava ve egzost sistemi bulunuyor. Balance Güneşli ‘de her türlü elektrik kesintisine karşın yüzde 100 yedekli jeneratör desteği veriliyor.


Kaliteli, güvenli ve yatırım değeri yüksek ofis seçenekleri…

Balance Güneşli kaliteli, güvenli ve yatırım değeri yüksek ofis seçenekleri, çalışanlara sunduğu sosyal ve teknolojik olanaklar ile her türlü ihtiyaca anında cevap verebilecek nitelikte... Farklı metrekarelerde farklı meslek gruplarının ihtiyaçlarına göre plaza ofis, cadde ofis, loft ofis, stüdyo ofis ve ticari birimlerin yer aldığı karma bir proje olan Balance Güneşli, kompakt tasarımı ile esnek çözümler de sunuyor. 


Sosyal yaşamla bütünleşen iş hayatı…

Toplam 83.000 m2 inşaat alanına sahip projede,  iş hayatına renk katacak pek çok detayın yanında, sokak kültürünü çağdaş bir mimari yorumla buluşturan bir "Yaşam Sokağı" bulunuyor.  Araçsız yürüyüş yolları ve yeşillendirilmiş kat bahçelerinin yanı sıra, "Yaşam Sokağı"nda günün yorgunluğunu atmak, lezzetli molalar vermek için restoran ve kafeler, günlük hayatın getireceği her türlü ihtiyacın karşılanabileceği mağaza ve hizmet noktaları yer alıyor.


www.balancegunesli.com.tr/
Haber Ekonomist Dergisi'nde şu şekilde yer aldı;


Güneşli ve çevresinin tek A + ofis projesi olarak öne çıkan Balance Güneşli'de, güvenlik ve konfor ön planda tutuldu. Bu kapsamda, projede, güvenlik, konfor ve verimliliğe yönelik maksimum faydayı sağlamak üzere akıllı bina yönetiminde entegre çözümler sunan Honeywell ile özel otomasyon sistemleri geliştirildi. Projede, güvenlik riskleri minimize olurken, konfor maksimize edildi. Sistem bünyesinde tüm enerji kontrol sistemleri otomatize edilerek, kullanıcının maksimum enerji tasarrufu yapması sağlandı. Projede, 14-24 katlar arasında isteyen ofis sahiplerinin yaşam alanlarını teknoloji ve konfora yönelik zenginleştirebilmeleri için sistem katlarda hazır bulunduruluyor. 


Ekonomist