18 / 08 / 2022

Balıkesir Edremit’e yurt müjdesi!

Balıkesir Edremit’e yurt müjdesi!

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Edremit'te bir dizi ziyaretlerde bulundu. Canbey, Edremit'e 250 kişilik yurt yapılacağının müjdesini verdi.AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Edremit'te bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; Edremit için önemli yatırımların olduğunu kaydeden Canbey, Edremit'e 250 kişilik yurt yapılacağını ve bunun için önemli bir adım atılıp Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yatırım planına alındığının müjdesini verdi.

'PROJE HIZLA TAMAMLANACAK'

Canbey, "Edremit Meslek Yüksek Okulu bölgesinde bulunan alan Hazineden Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne tahsis edilmiş ve tüm kurumlar bu konuda olumlu görüş bildirmiştir. Bundan sonraki süreç ise plan tadilatı yapılması gerekmektedir. Mevcut alana göre hızla projesi tamamlanacak ve inşallah temel atımını gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu.

Canbey, yurt konusunda yapılan destekleri için İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce'ye teşekkürlerini iletti. Yeni devlet hastanesinin yatak kapasitesi 400'e ulaştığını kaydeden Canbey, "Tarıma Dayalı İhtisas Sera OSB çalışmaları da bitiyor" dedi.