Balıkesir Köprülü Kavşak hızla devam ediyor!

Balıkesir Köprülü Kavşak hızla devam ediyor! Balıkesir Köprülü Kavşak hızla devam ediyor!

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Yacızıoğlu ve ekibiyle birlikte Emniyet Kavşağı'ndaki çalışmaları inceledi. Uğur "Laf değil, iş üretiyoruz" dedi.Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur. Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Yazıcıoğlu ile birlikte çalışmaların hızla devam ettiği Emniyet Kavşağı'nda incelemelerde bulundu. Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Yazıcıoğlu'ndan bilgi alan Başkan Uğur. Emniyet Kavşağı'nın en kısa zamanda tamamlanıp trafiğe açılarak Balıkesirlilerin hizmetine sunulacağını belirtti. Başkan Uğur. şehrin her yerinde devam eden çalışmalara işaret ederek laf değil, iş ürettiklerini vurguladı. 


Karayolları Bursa Bölge Müdürü Mehmet Yazıcıoğlu, bölge müdürlüğünde görev yapan çalışma ekibiyle Balıkesir'e gelerek Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürütülen Emniyet Kavşağı projesiyle ilgili çalışmaları yerinde inceledi. 


Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ile de görüşen Karayolları Bölge Müdürü Yazıcıoğlu, Emniyet Kavşağı'ndaki çalışmaların hızla ilerlediğini, mümkün olan en kısa sürede kavşağın tamamlanarak hizmete verilmesi için gereken titizliği gösterdiklerini kaydetti. Müteahhit firma yetkililerinin de hazır bulunduğu dalçıklı köprülü kavşak proje inşaat sahasındaki incelemelere Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve Karayolları Bursa Bölge Müdürü Mehmet Yazıcıoğlu ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Osman Yenidoğan, Genel Sekreter Yardımcısı Nazım Ergelen. Fen İşleri Daire Başkanı Ayhan Arık. Kent Estetiği Daire Başkanı Zerrin Ağyar, Karayolları Bölge Müdürlüğü mühendisleri, yüklenici firma Günfald İnşaat şirketinin yetkilileri katıldı. 


Müteahhit firma yetkilisi şu ana kadar 560 kazık çakıldığını, 420 kazığın daha imalatta üretimde olduğunu, kazık başlıklarına betonların dökülme işleminin sürdüğünü söyledi. Yaklaşık 800 metre uzunluğundaki battı-çıktıda (dalçık) çift gidiş geliş olacağı, toplamda 8 metrelik genişliğin her bir şerit için 3.5 x 3.5 metre olacağı, yol kenarlarında da 50'şer santimlik pay olacağı belirtildi. 


Dalçık üzerindeki köprülü yolda ise genişlik 8.5 metre olacak. 

Demiryolu köprüsü ile devam eden bu yolun kenarlarında yürüme yolu da yer alıyor. Emniyet Kavşağı'ndaki dalçık şeridi üzerinde devam eden inşaat sahasında inceleme yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Yazıcıoğlu, çalışan işçilerle de sohbet edip kolaylık dilediler. 


Başkan Uğur ve Bölge Müdürü Yazıcıoğlu, Altıeylül Meydanı'nın ilerisinde yer alan Hastane Kavşağında da incelemelerde bulundular. Gençlik Merkezi önünden başlayan üst geçit yolu doğrudan Devlet Hastanesi'ne bağlanırken, alt bölümde yer alan otoyoldan da Emniyet Kavşağı yönüne karşılıklı olarak direkt trafik akışı olacak. Alt geçidin de yer alacağı 2 köprülü üst geçitten oluşan Otel Basri önündeki Hastane Kavşağı Projesi de Emniyet Kavşağı ile bağlantılı şekilde devam edecek. Emniyet Kavşağı'ndaki Bursa-Balıkesir hattının öncelikli olarak tamamlanıp trafiğe açılacağı belirtildi. 


KONGRE MERKEZİ YÜKSELİYOR ÇAY DERESİ NE SON TEKNOLOJİ ÜRÜNÜ MEMBRAN DÖŞENİYOR


Balıkesir Büyükşehir Belediyesi nin vizyon projelerinden olan Çay Deresi Rekreasyon Alanı'ndaki çalışmalar da tüm hızıyla sürüyor. 


Burada faaliyete girecek olan Uluslararası Kongre ve Kültür Merkezi'nin de inşaatı yükselmeye başladı. Bu bölgeleri de ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, kendisine eşlik eden Genel Sekreter Yardımcısı Nazjm Ergelen. Fen İşleri ve Kent Estetiği Daire başkanlarından çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgiler aldı. Ekiplere özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eden Başkan Uğur. Çay Deresi'nde sızdırmazlığı sağlayacak olan son teknoloji ürünü membran yalıtım malzemelerinin döşendiğini belirtti. Başkan Uğur. tüm çabalarının daha güzel ve yaşanabilir bir Balıkesir için olduğunu söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, "Büyükşehir Belediyesi olarak Balıkesir'imiz için hayal ediyor, proje hazırlıyor ve gerçekleştiriyoruz. Allah'ın izniyle. Kimse merak etmesin, var gücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. İşimiz hizmet, laf değil iş üretiyoruz" şeklinde konuştu. Balıkesir Ekspres Gazetesi