Bankalar konut kredisi faizlerini güncelliyor!

Bankalar konut kredisi faizlerini güncelliyor! Bankalar konut kredisi faizlerini güncelliyor!

TCMB ve BDDK'nın bankalarla gerçekleştirdiği ekonomide normalleşme ve değerlendirme toplantısından sonra bankalar konut kredisi faizlerinde artışa gitti...Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), ekonomide normalleşme ve değerlendirme toplantısında dün akşam bazı banka genel müdürleriyle görüştü.

Sputnik News'te yer alan habere göre; Türkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) toplantı sonrası yaptığı açıklamada, büyümenin istikrar içinde sürdürülmesi ve ekonomik faaliyetlerin finansmanına bankacılık sektörünün sağlıklı olarak katkı vermeye devam etmesi için gerçekleştirilen toplantıda katılımcıların işbirliği mesajı verdiği dile getirildi. 

TCMB Başkanı Murat Uysal'ın likidite yönetimi ve fonlama politikasına yönelik bilgilendirmede bulunduğu kaydedildi.  Yapılan görüşmeler ve işbirliği mesajlarından sonra bugün bankalar faiz oranlarını güncelledi.

10 gün öncesine kadar bankaların ortalama TL mevduat faizleri yüzde 8.50, dolar mevduat faizleri yüzde 0.75 - 1 arasında seyrediyordu. Bugün bazı bankalar mevduat faiz oranlarını güncellemeye başladı.

Garanti Bankası

Konut kredi Faizi: yüzde 1,05

QNB Finans

Konut kredi Faizi: yüzde 1,25

0.64 faizli konut kredisi başvuruları ne zaman bitiyor?

500 bin TL'lik konut kredisinin aylık taksitleri ne kadar oldu?

12 ay geri ödemesiz konut kredisi sıfır konutta kaldırıldı!