Bankalardaki satılık gayrimenkul sayılarına Kovid-19 dopingi!

Bankalardaki satılık gayrimenkul sayılarına Kovid-19 dopingi!Türkiye genelinde ödenemeyen krediler sebebiyle birçok gayrimenkul bankaların oluyor. Bankalar tarafından satışa sunulan gayrimenkul sayısı gün geçtikçe artıyor...


Ödenemeyen krediler sebebiyle birçok gayrimenkul borç karşılığı bankaların eline geçiyor. Bankalar tarafından satışa çıkarılan gayrimenkullerin sayıları her geçen gün artıyor. 

Bankaların resmi sitelerinde yer alan gayrimenkul ilanlarına bakıldığında, Ziraat Bankası tarafından toplam 2 bin, Vakıfbank tarafından 172, Akbank tarafından 132 gayrimenkul satışta. Ziraat Katılım Bankası'nda 16, Vakıf Katılım Bankası'nda 7, Albaraka Türk'te ise 117 gayrimenkul satışta. 

Bankalardaki satılık gayrimenkul sayılarına Kovid-19 dopingi!

Bankalar tarafından satılan gayrimenkuller arasında, konutlar, oteller, iş yerleri, dükkanlar, plazalar, binalar, eğitim tesisleri, benzin istasyonları, fabrikalar ve arsalar yer alıyor. 

Ziraat Bankası tarafından satışa sunulan gayrimenkullerin fiyatları 900 TL'den başlıyor, 203 milyon TL'ye kadar yükseliyor. Vakıfbank tarafından satışa sunulan gayrimenkullerin fiyatları ise 11 bin TL ile 83 milyon 120 bin TL arasında değişiyor. Akbank tarafından satışa çıkarılan gayrimenkuller ise 11 bin 685 TL ile 60 milyon TL arasında değişen fiyatlarla satılıyor. 

Bankalardaki satılık gayrimenkul sayılarına Kovid-19 dopingi!

Satış ilanlarında Türkiye'nin her ilinden gayrimenkul bulunabiliyor. İlanlardaki en yüksek satış olarak dikkat çeken gayrimenkul Ziraat Bankası'nda bulunuyor. İstanbul Kadıköy Hasanpaşa'da yer alan eğitim tesisi 203 milyon TL'ye satılıyor. 

Ayrıca, 2021'nin ilk günlerinde İstanbul Ataşehir'deki Palladium AVM, Tahincioğlu Holding'in borçları karşılığında Akbank'ın olmuştu. 2020'nin son günlerinde de icradan satışa sunulan Hotel Les Ottomans'ın yeni sahibi Akbank olmuştu. 

Bankalardaki satılık gayrimenkul sayılarına Kovid-19 dopingi!

Bankalar kredilerin ödenmesinde zorluklar yaşanan bu süreçte borç karşılığında ellerindeki gayrimenkulleri artırmayı sürdürecek gibi görünüyor. Bankalar gayrimenkul deposu ve en büyük emlakçı olma yolunda ilerliyor. 

98 otel icradan satılıyor!

Pınar Demircan/Emlakkulisi.com