satılık ev banka

satılık ev banka

Konuttan villaya, fabrikadan dükkana binlerce gayrimenkul bankaların eline geçti. Ödenemeyen krediler sebebiyle 5 bin 206 ipotekli gayrimenkul, bankaların oldu. Kamu bankalarında hala satılık toplam 2 bin 133 konut bulunuyor.

Bankalar, 'emlakçı, galerici ve fabrikatör' olacak!

Türkiye genelinde ödenemeyen krediler sebebiyle birçok gayrimenkul bankalara geçiyor. Kovid-19 salgını sebebiyle de yaşanan ekonomik sıkıntılar kredi ödemelerinin yapılamamasına neden oluyor. Bu durum bankaları emlakçıya çevirdi...

Kovid-19 sürecinde bankalar gayrimenkul zengini oldu!

Pandeminin en şaşırtıcı etkisi, 2020'de yaşanan yüksek kredi büyümesi oldu. Tabii bu dönemde ödenemeyen ticari ve bireysel krediler nedeniyle binlerce gayrimenkul bankaların portföyüne geçti. Bankalar gayrimenkul zengini oldu.

Bankalardaki satılık gayrimenkul sayılarına Kovid-19 dopingi!

Türkiye genelinde ödenemeyen krediler sebebiyle birçok gayrimenkul bankaların oluyor. Bankalar tarafından satışa sunulan gayrimenkul sayısı gün geçtikçe artıyor...

Bankalar gayrimenkul zengini oldu!

Ödenemeyen ticari ve bireysel krediler sebebiyle konuttan fabrikaya, dükkandan arsaya binlerce gayrimenkul bankaların eline geçti. Geçen ay 27 bankanın satışa çıkardığı toplam gayrimenkul sayısı 9 bin 376 olarak kaydedildi.

Bankalar 'emlakçı' oldu!

Bankalara olan kredi borcunu ödeyemeyen binlerce vatandaş evini, arabasını veya iş yerini kaybederken, ipotekli taşınmazlara el koyan bankalar ise emlakçı oldu.

Çatalca Projesi Kiptaş satılık ev!

Çatalca Projesi Kiptaş satılık ev tipleri 2+1 olarak dizayn edildi. 6 katlı 180 blok halinde yükselen projede banka kredisiyle konut sahibi olunabiliyor.

Daire Kartal Residence satılık ev!

Daire Kartal Residence satılık ev tipleri 1+1 ve 2+1 olarak tasarlandı. Tek blok halinde inşa edilen projede tamamı peşin ödemelerde yüzde 4 indirim imkanı sunuluyor.

Kartal DKY Ada satılık ev fiyatları!

Kartal DKY Ada satılık ev fiyatları 350 bin liradan başlıyor. Teslimlerin 2018 yılının sonunda gerçekleşeceği proje sahile 2 kilometre, E-5'e 1,5 kilometre mesafede bulunuyor.

Esenyurt Evim Yüksekdağ satılık ev!

Esenyurt Evim Yüksekdağ satılık ev tipleri 2+1 ve 3+1 olarak tasarlandı. 2 bin metrekarelik ticaret alanına sahip projede 363 adet daire ve 9 adet dükkan bulunuyor.

Adım İstanbul Kayaşehir satılık ev!

Adım İstanbul Kayaşehir satılık ev teslimlerinin 2018 yılının başında yapılması planlanıyor. Banka kredisi kullanılabilen proje İntaya, EYG ve İntes Ortaklığı imzası ile hayata geçiriliyor.

Dekar Asmalı Hayat satılık ev fiyatları!

Dekar Asmalı Hayat satılık ev fiyatları konutların büyüklüklerine göre değişiyor. 4 bin 350 metrekarelik ticaret alanı bulunan proje Dekar Yapı imzasıyla inşa ediliyor.

DKY İnşaat DKY On satılık ev!

DKY İnşaat DKY On satılık ev büyüklükleri 58 metrekareden başlıyor. Yüzde 10 peşinatla daire sahibi olunabilen proje İstanbul Avrupa Yakası Kağıthane'de inşa ediliyor.

Jardin Eden Pana Yapı satılık ev!

Konut alanlarının 170 metrekareden başladığı proje toplam 124 dönüm arsa alanı üzerine yayılıyor. Jardin Eden Pana Yapı satılık ev sahibi olmak isteyenlere yüzde 25 indirimin sağlanıyor.

Sierra Yaşamkent satılık ev fiyatları!

Sierra Yaşamkent satılık ev fiyatları konutların alanları ve konumlarına göre farklılık gösteriyor. 10 bin metrekare arsa alanına sahip projede 281 adet daire bulunuyor.

Mirage Rezidans Sur Yapı satılık ev!

Mirage Rezidans Sur Yapı satılık ev fiyatları 570 bin TL'den başlıyor. Konut ve ticari ünitelerin yer aldığı projede 48 ay vade farksız taksit seçeneği ile ödeme yapılabiliyor.

Seyran Şehir Kayaşehir satılık ev!

Seyran Şehir Kayaşehir satılık ev fiyatları metrekare bazında 3 bin 100 TL'den başlıyor. Toplam 220 adet konuttan oluşan proje 7 blok halinde hayata geçiriliyor.

Beyoğlu Elysium Soul satılık ev!

Beyoğlu Elysium Soul satılık ev büyüklükleri 50 ile 225 metrekare arasında değişiyor. Arsa alanı 6 bin 610 metrekare olarak belirlenen projede 36 ay vade imkanı ile ödeme yapılabiliyor.

Therra Park Tarabya satılık ev!

Therra Park Tarabya satılık ev fiyatları 1,6 milyon dolardan başlıyor. Teslimlerin 2016 yılı içerisinde gerçekleşeceği projede 12 ay vade imkanı ile ödeme yapılabiliyor.

satılık ev banka Haberi

satılık ev banka

Ödenemeyen krediler sebebiyle 5 bin 206 ipotekli gayrimenkul, bankaların oldu. Cumhuriyet Gazetesi'nden Şehriban Kıraç'ın haberine göre; sektörde 353 milyar TL kredi kullanıldı. Prof. Dr. Şenol Babuşcu bankalarda da sorun yaşanabileceğinin altını çizdi. 

Bankalar fabrika, atölye, tarla, bağ, bahçe, dükkân, villa, çiftlik, arsa ya da konutu aldığı bireysel ve ticari krediye ipotek olarak gösteren binlerce borçlunun gayrimenkullerini aldı. 

Bankaların resmi internet sitelerinde bulunan bilgilere göre; kamu bankalarında hala satılık toplam 2 bin 133 konut bulunuyor. Ziraat Bankası el koyduğu 1404 gayrimenkulle ilk sırada yer alırken, Halkbank’ın elinde ise 606 satılık gayrimenkul bulunuyor. 

Özel bankaların ise elinde 2 bin 572 gayrimenkul var. Bunlardan Şekerbank 946 gayrimenkulle ilk sıraya yerleşirken, ikinci sırada 548 gayrimenkulle İş Bankası bulunuyor. Katılım bankalarında ise 401 gayrimenkul mevcut....