Banu Evleri'ni alan yüzde 60 kazandı

Banu Evleri'ni alan yüzde 60 kazandı

Hasanoğlu İnşaat'ın Bahçeşehir'de yaptığı projesi Banu Evleri, temelinin atıldığından bu yana sahibine yüzde 60 prim kazandırdı.HASANOĞLU İnşaat Bahçeşehir'de yaptığı Banu Evleri Projesi'nin son etabını satışa sunuyor. Hasanoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı A. Yavuz Hasanoğlu, toplam 84 villa ve 309 daireden oluşan Banu Evleri'nde talebin yüksek olduğunu belirterek yüzde 70'lik bölümünde yerleşimin başladığını söyledi. Daha çok oturmak isteyenlerin kendilerinden ev aldığını söyleyen Hasanoğlu `Banu Evleri Projesi, her projede olduğu gibi ilk alanlara önemli oranda prim sağladı. Bu projemizdeki evlerin yaptığı prim miktarı yüzde 60 oldu' dedi. Banu Evleri'nde dairelerin metrekare fiyatlarının 2 bin 300 YTL villaların ise 3 bin 300 YTL olduğunu söyleyen Hasanoğlu `Sloganımız unutulan komşuluk ilişkilerinin tekrar hayata geçirilmesi oldu. Bunun etrafı güvenlik duvarlarıyla çevrili sitemizde sosyal yapılara özel önem verildi' diye konuştu.

24 AY VADEYE `SIFIR' FAİZ SEÇENEĞİ

HEM Banu Evleri'nde hem de mayıs ayında temeli atılacak Opal Park Evleri'nde banka kredisi için Garanti ve Finanbank ile çalıştıklarını vurgulayan Hasanoğlu `Faiz oranları Banu Evleri'nde yüzde 1.30 civarında. Ama biz de 24 ay vadeye kadar 0 faizli ödeme seçenekleri sunuyoruz' diye konuştu. Satışta yüzde 35-40 civarında peşinat aldıklarını söyleyen Hasanoğlu, yeni projeleri olan Opal Park Evleri ile ilgili de bilgi verdi. Hasanoğlu `Banu Evleri Bahçeşehir'de, 84 villa 309 daire var. Yüzde 70 yerleşime alındı. Opal Park Projesi Esenyurt' ta yapılıyor. Bu proje, 260 daireden oluşuyor. Dairelerin büyüklükleri 80 metrekare ile 180 metrekare arasında değişiyor. Proje başlamadığı için fiyatı konusunda ortalama rakamlar verebiliyoruz. Yani metrekare bazında ortalama bin 800 YTL civarında olabilir' dedi. Konut sektörü açısından 2007 yılının durgun geçtiğini ancak 2008 yılının ilk aylarında aldıkları izlenime göre hareketli bir yaşayacaklarını belirten Hasanoğlu şöyle devam etti:

ALICILAR ARTTI

`2008'e
güzel bir giriş yaptık. 2008 yılından umutluyuz. Net satışlarımız oldu ve en önemlisi gelen müşteriler de alıcı kimliği arttı. Şu anki konut alıcıları oturmak üzere ev bakıyor. Yatırımı düşünenler ise bekliyor.'


Sektör canlandıkça yatırım ve istihdam artacak


Yavuz Hasanoğlu, grupta 150 civarında personelin bulunduğunu bu rakamın taşeronlarla birlikte daha da yukarılara çıktığını belirterek `Önümüzdeki günlerde yapılacak yeni yatırımlarla istihdam sayısımızda artış olacak' dedi. Türkiye'nin dinamik bir ülke olduğunu vurgulayan Hasanoğlu `Sektör canlandıkça yeni yatırımlar artacak. Bu da yeni istihdam anlamına gelecek. Ancak inşaat sektörünün en önemli sorunu yüksek arsa maliyeti' diye konuştu.


(Star)