Barack Obama'ya Antalya'da villa inşa edildi!

Barack Obama'ya Antalya'da villa inşa edildi! Barack Obama'ya Antalya'da villa inşa edildi!

ABD Başkanı Obama'nın G-20 Liderler Zirvesi için geleceği Belek'teki Regnum Carya'da kurşun geçirmez camları olan bir villa inşa edildi.


ANTALYA Belek’te 15-16 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek G-20 Liderler Zirvesi için bütün hazırlıklar tamamlandı. Zirvenin resmi programı detaylı bir çalışmayla hazırlanırken zirveye katılacak liderlerin ne zaman gelip ayrılacağı, hangi otelde kalacağı gibi konular, güvenlik gerekçesiyle açıklanmıyor. ABD Lideri Barack Obama için Regnum Carya’da kurşun geçirmez camları olan lüks bir villa inşa edildiği biliniyor ancak Obama’nın bu villa yerine ABD donanmasına ait bir savaş gemisinde kalması en güçlü olasılık olarak duruyor. Başkan Obama’nın ekipleri ise Calista Otel’de konaklayacak. Obama için hazırlanan villada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da konaklama ihtimali bulunuyor. 


28 otel kapatıldı


Zirvede toplam 12 bin polisin yanı sıra, 11 bin personel de havalimanında karşılamadan Belek’te toplantıların yapılacağı otellere kadar pek çok alanda görev alacak. Belek’teki G-20 Zirvesi için 28 otel kullanılacak. Liderler toplantılarını Regnum Carya Golf & SPA Resort’ta gerçekleştirecek. Pazar günü gerçekleştirilecek ’Hoşgeldiniz’ resepsiyonu ve aile 

fotoğrafı çekimi bu otelde yapılacak.  


Akşam