Başbakanlık ofisine 5 yıldızlı komşu geliyor

Başbakanlık ofisine 5 yıldızlı komşu geliyor

Beşiktaş sahil silüetinin değişmez parçalarından biri olan, Deniz Müzesi ile Başbakanlık Çalışma Ofisi arasında kalan tarihi Astro Türk Tütün Deposu 5 yıldızlı otel oluyor.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

1930'lu yıllarda Avusturyalı Astra firması tarafından inşaa edilen ve önce tütün deposu sonra da el değiştirerek televizyon fabrikası olarak kullanılan yapı, dış cephesi korunarak kimlik değiştirecek. 20 yıldır atıl olan bina, bir çok el değiştirdikten sonra son olarak Tanrıverdi Holding tarafından Tekfen Holding'den 3 yıl önce satın alındı. Tanrıverdi Holding Yönetim Kurulu Başkan Asistanı Aziz İba, 200 odalı 5 yıldızlı otel olarak planladıkları, ikinci derecede tarihi eser kabul edilen binanın restorasyon çalışmalarına ve otel inşaatına başladıklarını söyledi. Oteli İstanbul'un kültür başkenti olacağı 2010 yılına yetiştirmeyi amaçladıklarını belirten İba, projeye yaklaşık 50-60 milyon dolar arası bir yatırım yapmayı planladıklarını ifade etti.


BVLGARİ İLE GÖRÜŞÜYORUZ


İba, otelin işletmesi için ise dünyanın önde gelen otel işletmecileriyle görüştüklerini, 1 ay içerisinde görüşmelerin sonuçlanacağını söyledi. İba, otelin işletmesi için Bvlgari, St.Regins, Marriott ve Shangirill gibi gruplar ile görüştüklerini ifade etti. 20 yıldır atıl olan yapının, daha öncesinde sürekli el değiştirdiğini söyleyen İba, şöyle devam etti: "Burayı satın alan herkes bir proje yapmış. Bazıları yasal prosedürlere takılmış istediğini inşa edemediği için binayı satmış, bazılarına cazip teklifler geldiği için satmış. Bina bizden önce ise bir kaç yıl Tekfen Holding'de kalmış. Biz de bu tarihi eşsiz manzaralı yeri 3 yıl önce Tekfen Holding'den satın aldık."
 
(Bugün)

pus