Başkaşehir`de 59 bin 500 YTL`ye stüdyo daire

Başkaşehir`de 59 bin 500 YTL`ye stüdyo daire

Eylül'de 51 bin 500 YTL'ye stüdyo daireleri satışa çıkarılan Başkaşehir projesinde şimdi de 59 bin 500 YTL'ye residence stüdyo satılıyor. Projeyi Yapı Endüstrisi gerçekleştiriyor.


Uygun ve farklı ödeme koşulları nedeniyle büyük talep gören Başkaşehir Projesi'nde, ilk etap dairelerin 150'si satışa çıktığı hafta satılınca, ikinci etapta yapımına başlanacak olan residence blokları da satışa çıktı.

Startı Eylül ayı ortalarında verilen Başkaşehir Projesi'ne ev sahibi olmak isteyenler yoğun ilgi gösteriyor. Satışa çıktığı ilk haftada 150 dairenin satıldığı Başkaşehir Projesi'nde yoğun talep nedeniyle residence blokları da 15 Ekim'de satışa sunuldu. Yapı Endüstrisi Yönetim Kurulu Başkanı Suha Yılmaz, ilk etapta inşaatına başlanan stüdyo tipi dairelere yoğun ilgi gösterilmesi, iki hafta gibi kısa sürede bu dairelerin satışının tamamlanması nedeniyle residence bloklarının projesinde değişiklik yaptıklarını, stüdyo dairelerin sayısını arttırdıklarını açıkladı.

Başkaşehir Projesi kapsamında yapımına başlanacak iki residence zemin+14 kattan oluşacak. Bir blokta 240 dairenin yer alacağı residence'larda toplam 480 daire inşa edilecek. 5 tip stüdyo daire yer alacak. Satış fiyatları 59.500 YTL'den başlayan stüdyo dairelerin büyüklüğü 34 metrekare ile 49 metrekare arasında değişecek.

Pazarlamasının Konutmarket tarafından yapılan projede Başkaşehir'den ev almak isteyenler için farklı ödeme koşulları sunuluyor. Bunların arasında en önemli seçenek, konut pazarlamasında ilk kez uygulanacak olan kar getirisi garantili satış yöntemi. Yüzde 30 peşinat yatıranlar, bir yıl sonunda evi almaktan vazgeçtikleri takdirde, peşinatlarına yüzde 25'lik kar eklenerek iade edilecek. Bu fırsattan yararlanmak isteyenlerin bu taleplerini 45 gün önce yazılı olarak bildirmeleri gerekiyor. Bir ay içinde de paralarını geri alabilecekler.

Başkaşehir Projesi, 71 bin metrekarelik alan üzerinde gerçekleştiriliyor. Toplam alanın % 85'inin yeşil alan ve sosyal tesislere ayrıldığı projede, yürüyüş parkurları, hobi bahçeleri, yüzme havuzları, spor kompleksleri, açık ve kapalı otoparkların yanı sıra 21 bin metrekarelik alışveriş merkezi yer alacak.

Yapı Endüstrisi Yönetim Kurulu Başkanı Suha Yılmaz, Başkaşehir Projesi'nin, uygun satış koşullarının yanı sıra, site ve konutların özellikleri nedeniyle de ilgi gördüğünü belirterek, "Toplu konut anlayışından farklı düşünülen Başkaşehir'de, yaşam alanı olarak her türlü ihtiyaç düşünüldü. Yapı Endüstrisi'nin bugüne kadar gerçekleştirdiği tüm projelerinde inşaat alanının büyük bölümü sosyal tesislere ve yeşil alana ayrıldı. Aynı uygulama Başkaşehir'de de devam ettiriliyor. Alışverişten, spora, sosyal tesislere kadar her türlü ihtiyacın karşılanabileceği sitede, 24 saat güvenlik hizmeti de sunulacak. İki blok olarak projelendirilen residence de satışa çıkar çıkmaz büyük ilgi gördü. Residence'lardaki stüdyo dairelerde oturanlar, kuru temizleme , ütü , daire temizliği gibi yaşamlarını kolaylaştıran her türlü hizmeti alabilecekler" diye konuştu.

Tel: 0 212 607 17 37 

www.baskasehir.com.tr